Skip to content

Malebná hora Čchilbo

Pchjongjang, 29. mája čučche 109 (2020) (KCNA) – Hora Čchilbo je jednou zo šiestich slávnych hôr v Kórei. Oddávna je nazývaná aj ako „Kumgang Hambuku,“ pretože je rovnako krásna ako svetoznáma hora Kumgang.

Toto horstvo, ktoré tvorí Vnútorné Čchilbo, Vonkajšie Čchilbo a Prímorské Čchilbo, má mnoho vyhliadkových miest a nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, prameňov a kúpeľov pozdĺž desiatok kilometrov hlavnej cesty, takmer 100 kilometrov pobrežnej turistickej cesty, desiatok kilometrov vedľajších ciest a vyhliadkovej cesty.

Je to domov čírovky statnej (Tricholoma matsutake), výbornej a zdravej huby.

Hora je spojená s odhodlaným úsilím veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila, ktorý pracoval srdcom a dušou, aby ľuďom zabezpečil lepšie možnosti rekreácie. V júni a novembri čučche 85 (1996), keď krajinu sužovali útrapy, navštívil horu a vytýčil úlohu, aby sa z nej stalo stredisko kultúrneho vyžitia.

Potom ju navštívil ešte niekoľkokrát a načrtol tiež podrobné spôsoby rozvoja, ako je výstavba ubytovacích zariadení a vybavenie sociálnych služieb, zabezpečenie dopravných podmienok a opatrenia proti znečisťovaniu morskej vody, horských tokov a potokov.

Pod jeho energickým vedením sa oblasť hory Čchilbo zmenila na obdivuhodné rekreačné miesto pre ľudí a svetové turistické streedisko.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp

pre zobrazenie fotografií vo väčšom rozlíšení kliknite na fotografiu