Skip to content

Urychlení výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

Pchjongjang, 8. května čučche 109 (2020) (Pyongyang Times) – Napříč celou zemí probíhá rázná činnost k zajištění výroby elektřiny z různých zdrojů energie. Provincie Kangwon staví několik elektráren současně. Provincie Čagang, obdařená bohatými vodními zdroji energie, žene vpřed výstavbu více než deseti vodních elektráren. Mnoho institucí, továren, podniků a zemědělských družstev v provincii vybudovalo celkem přes 190 malých a velmi malých elektráren, aby si zajistily elektřinu potřebnou pro svou výrobu a správu.

 

V provincii Jižní Hamgjong byla postavena Hamhungská elektrárna mládeže, jednotka 1, s kapacitou tisíců kilowattů. Okresy Kumja a Hamdžu postavily elektrárnu Kumjagang 2, jednotka 2, a elektrárnu Hamdžu Čchusang 2 na fyzickogeograficky výhodných místech. Město Rason postavilo jednotky 4 a 5 Rasonské elektrárny mládeže v oblasti Sonbong s využitím jejích zeměpisných charakteristik.

Mezitím začalo fungovat mnoho středních a malých vodních elektráren.

Celá země směřuje velké úsilí k efektivnímu využívání různých zdrojů energie, jako je sluneční a větrná. V Pchjongjangu byly zavedeny systémy slunečních elektráren do desítek jednotek, jako je Továrna pramenité vody Tesongsan, Obuvní závod Rjuwon a Pchjongjangský městský potravinový komplex. Pošta okresu Čungsan v provincii Jižní Pchjongan úspěšně vytvořila po systému slunečních elektráren systém výroby energie opřený o plynný metan. Na základě zkušeností Sunčchonského nápojového závodu se místní průmyslové závody ve městě vybavily podobnými postupy. Provinční distribuční elektrárna Severního Pchjonganu instalovala desítky generátorů poháněných větrem a tisíce solárních panelů.

Provincie Jižní Hwanghe postavila mnoho větrných turbín v okresech Unčchon a Unnjul se značnými zdroji větrné energie a vybudovala elektrárny využívající biomasu v Sinčchonu, Jonanu, Pečchonu a dalších okresech.

 

Jun Kjong Il, 

The Pyongyang Times – http://www.pyongyangtimes.com.kp