Skip to content

Záchrankyňa 107 detí

Zaslúžilá doktorka súdružka Čche Sun Ok, primárka ľudovej nemocnice Rjongsan-ri v okrese Čunghwa v provincii Severné Hwanghe, minulý rok úplne vyliečila 107 detí trpiacich detskou mozgovou obrnou.

 

Vynikajúca a oddane slúžiaca lekárka s veľkými schopnosťami

Po ukončení štúdia na Univerzite lekárskych vied v Pchjongjangu sa už 38 rokov venuje liečbe pacientov. Vyliečila tiež veľa pacientov z rôznych častí krajiny.

Súdruh Ri Rjong Gwon z pohraničného mesta Sinuidžu trpel vážnou afáziou a dyskinézou od 16 rokov. Za päť mesiacov ho úplne vyliečila. Teraz je schopný jazdiť na bicykli.

Venovala sa liečeniu Ri Son Čong, 10-ročného dievčatá z okresu Uidžu v provincii Severný Pchjongan. Dievča trpelo afáziou, hypomnéziou a dyskinézou. Bolo prianím jej matky počuť, ako jej dcéra hovorí „mama“.

Potom, čo sa súdružka Čche ujala liečby choroby tohto dievčaťa, sa stav pacientky začal meniť. Dievča prestalo po celý deň slintať a začalo pomaly rozprávať. Centrálna nervová sústava sa vrátila k životu. Trvalo jej jeden mesiac, než si zapamätala čísla od 1 do 10 a desať dní, aby sa naučila správne držať ceruzku. O šesť mesiacov neskôr opustilo nemocnicu dievča ako vymenené.

 

Dobrotivý systém

Mnoho cudzincov navštívilo ľudovú nemocnicu Rjongsan-ri. Jeden rok sa jej viac ako 40 cudzincov z juhovýchodnej Ázie pýtalo na skúsenosti a tajomstvo lekárskej praxe.

Odpovedala, že sa iba usilovala o implementáciu politiky verejného zdravia štátu kombináciou tradičnej kórejskej medicíny a modernej medicíny.

Cudzinci sa jej znova pýtali, prečo ona, vychýrená lekárka, pracuje v malej nemocnici v odľahlej horskej dedine a či dostáva vysoký plat ako v iných nemocniciach.

Odpovedala: V našej krajine, kde je za najdrahšieho považovaný človek, neexistujú dobré a zlé pracoviská. Pracujem v malej nemocnici na vidieku, aby som konala dobro pre krajinu, ktorá mi poskytla bezplatné vzdelanie od materskej školy po univerzitu a spravila zo mňa zdravotníckeho pracovníka.

Kedykoľvek ju pacienti a ich rodinní príslušníci chvália ako záchrankyňu, hovorí, že sú dlžní zasvätiť svoj život dobročinnému socialistickému systému.

Nenara (Naša vlasť) – http://naenara.com.kp