Skip to content

Velké úsilí o zabránění proniknutí COVID-19: žádný nakažený na severu, tisíce na jihu Koreje

Pchjongjang, 2. března čučche 109 (2020) (KCNA) – Korejská lidově demokratická republika vyvíjí velké úsilí, aby zabránila COVID-19 v oblastech podél hranic a demarkační linie.

V provincii Severní Pchjongan zvyšují funkcionáři hygienickou propagandu mezi obyvateli a provádějí protiepidemické činnosti, přičemž pečlivě prosazují dodávky léčiv, dezinfekčních prostředků, činidel atd.

 

V provincii Rjanggang a ve městě Rason je trvalé úsilí směřováno k hygienické propagandě a přijímání náležitých opatření proti jakékoli sebemenší odchylce v hygienické a protiepidemické práci v obchodních sítích a zařízeních sociální péče a veřejného stravování.

Všechny jednotky v oblastech podél demarkační linie, včetně stranických a mocenských orgánů, organizací pracujících a organizací veřejného zdravotnictví, zachovávají přísnou ostražitost, aby zabránily případnému proniknutí epidemie.

Provincie Kangwon provádí pružně politickou práci a hygienickou informační službu. Hygienické a protiepidemické instituce zakazují sladkovodní rybolov a povzbuzují k pití převařené vody.

Jiná města a okresy podél demarkační linie v provincii Jižní Hwanghe a městě Kesong provádějí protiepidemickou práci odpovědným způsobem v reakci na řadu nouzových protiepidemických opatření přijatých státem.

 


 

V jižní Koreji se celkový počet osob infikovaných novým koronavirem zvýšil na 4 335. Do 2. března bylo 18 obětí. Zatímco počet kriticky nemocných pacientů mezi infikovanými rychle roste, někteří lidé umírají při čekání na hospitalizaci, protože kapacita zdravotních zařízení je příliš nízká.

„MBC“ oznámila, že Čína před třemi dny zrušila víza pro jižní Korejce v souvislosti s pokračujícím zvyšováním počtu nakažených novým koronavirem v jižní Koreji. V reakci na šíření infekce 78 zemí zakázalo vstup do jižní Koreje nebo zpřísnilo jeho podmínky. 35 zemí zakázalo nebo zpřísnilo vstup jižním Korejcům.

 
 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp