Skip to content

Za sedem desaťročí boli v KĽDR postavené stovky vzdelávacích zariadení pre mimoškolské vzdelávanie

Za posledných 70 rokov, odkedy veľký vodca súdruh Kim Ir Sen vydal 23. februára čučche 39 (1950) nariadenie predsedu vlády KĽDR o zriadení detských palácov, bolo v celej krajine vybudovaných viac ako 210 školských palácov, siení školákov a táborov Zväzu detí.

Palác školákov a študentov v Pchjongjangu, ktorý bol dokončený v septembri čučche 52 (1963), je mimoškolským výchovno-vzdelávacím zariadením pre školákov vybaveným viac ako 200 miestnosťami pre spoločenské aktivity, viac ako 500 ďalšími miestnosťami, divadlom s kapacitou 1 100 miest, vonkajším ihriskom, telocvičňou a knižnicou.

Veľký vodca súdruh Kim Čong Il dohliadal na budovanie mnohých ďalších výchovno-vzdelávacích zariadení, vrátane Paláca školákov Mangjongde, Paláca školákov „Cesty 1 000 ri za národné oslobodenie“, Kim Song Džuova paláca školákov, Paláca školákov Samdžijon a Paláca školákov Čchongdžin.

V máji čučche 102 (2013) vydal najvyšší vodca súdruh Kim Čong Un pokyny, aby boli všetky paláce a siene školákov v celej krajine prerobené podľa požiadaviek nového storočia.

Pyongyang Times – http://www.pyongyangtimes.com.kp

 

Palác školákov Mangjongde

 

Detský palác Herjong

Detský tábor Songdowon