Skip to content

Zdvojnásobme úsilí v intenzivní práci na prevenci koronaviru

Pchjongjang, 1. února čučche 109 (2020) (KCNA) – Deník Rodong sinmun (Noviny práce) v úvodníku 1. února uvádí, že je nezbytné zdvojnásobit úsilí, aby se zabránilo rychlému globálnímu šíření nového koronaviru, aby byl spolehlivě zajištěn život lidu a bezpečnost státu.

Spolehlivá ochrana životně důležité bezpečnosti lidu je první a nejdůležitější úlohou Korejské strany práce a státu.

 

Nyní v naší zemi probíhá práce na důkladném zamezení šíření nového koronaviru. Podle nouzového opatření strany a státu byl přeměněn hygienicko-epidemiologický systém ve státní nouzový epidemiologický systém, dokud nezmizí nebezpečí nákazy novým koronavirem, a v hlavním městě, provinciích, městech a okresech byla vytvořena nouzová protiepidemická velení s cílem jednotně provádět protiepidemickou práci.

Nový koronavirus vrhá svět do neklidu a hrůzy, ale výhody a síla našeho státního systému, který upřednostňuje život a bezpečnost lidu, se znovu plně ukáží celému světu, když zajistíme, že se virus nedostane do naší země a že nikdo nebude zasažen infekcí.

Nechť se všichni účastní práce na prevenci nákazy novým koronavirem a tím pevně ubrání bezpečnost našeho důstojného státu a štěstí lidu!

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Snímky Korejská ústřední televize