Skip to content

Pochod mládeže navštívil Mupcho a Tehongdan

Tehongdan, 22. prosince čučche 108 (2019) (KCNA) – Pochod mládeže z celé země na místa revoluční a bojové slávy v oblasti hory Pektu (Pektusan) 22. prosince navštívil tábor Mupcho a místo revoluční a bojové slávy Tehongdan.

Účastníci pochodu dorazili do tábora Mupcho, kde velký vůdce soudruh Kim Ir Sen  28. května čučche 28 (1939) v čele hlavní jednotky Korejské lidové revoluční armády strávil noc na cestě do vlasti.

 

Vyslechli výklad, že velký vůdce svolal setkání velících důstojníků Korejské lidové revoluční armády, aby předložil bojové úkoly pro postup do oblasti Tehongdanu, a pohlédli si místo velitelství, místo, kde hrdinka protijaponské války soudružka Kim Čong Suk vařila rýži, místo táborového ohně a další místa tábora.

Na místě rybaření v Mupcho si připomněli revoluční život velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila, který, veden revolučními myšlenkami velkého vůdce, věnoval vše pro neustálý rozvoj Korejské strany práce a revoluce.

Účastníci pochodu dorazili na místo revoluční a bojové slávy Tehongdan. Zde položili květinový koš a kytice před bronzovou sochu soudruha Kim Ir Sena před památníkem na počest vítězství v bitvě v oblasti Musanu a poklonili se. Prohlédli si velitelské stanoviště u Tehongdanu a další místa.

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp