Skip to content

Rozvoj vaření piskořů

Pchjongjang, 5. listopadu čučche 108 (2019) (KCNA) – Ryba piskoř je mezi Korejci známa jako „vodní ženšen“, protože obsahuje různé výživné a zdraví prospěšné složky. V posledních letech jednotky stravovacích služeb na různých místech připravují lahodná jídla z piskoře, vhodná ke zlepšení lidského zdraví.

Ve dnech 29. – 31. října se konala celostátní kulinářská soutěž, která ukázala rychlý vývoj přípravy pokrmů z piskořů v souladu s národní osobitostí. K vidění bylo mnoho lahůdek, jako jsou piskoří polévky typické pro lokality.

 

Výbor pro správu veřejných služeb Čchanggwang představil 10 druhů pokrmů, včetně piskoří polévky smíchané s fazolovou pastou, žampiony a dušenými měkkými fazolemi, která se v roce 2017 umístila na prvním místě soutěže. Kim Kum Ok, funkcionář výboru, uvedl, že výbor postavil piskoří farmu a vynalezl řadu chutných pokrmů.

Veřejné stravování města Kesongu představilo taková jídla jako slavnou kesongskou piskoří polévku, studené želé s piskořem, ženšenem a kolokázií a pečeného piskoře s kolokázií. Dle funkcionáře Ústředního výboru Korejského svazu kuchařů si zařízení veřejného stravování po celé zemi navzájem konkurují, aby zlepšila kvalitu jídel, a kulinářské umění se každým dnem zlepšuje.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp