Skip to content

Vedoucí odboru MZV KLDR pro záležitosti USA požaduje zastavení agresivního vojenského cvičení

Pchjongjang, 11. srpna čučche 108 (2019) (KCNA) – Vedoucí odboru Ministerstva zahraničních věcí Korejské lidově demokratické republiky pro záležitosti USA Kwon Čong Gun vydal 11. srpna následující tiskové prohlášení:

„Blázen se s věkem stává ještě větším bláznem.“ Toto přísloví se týká jihokorejských orgánů.

Je to dobře doloženo jihokorejskými orgány, které změnily název společného vojenského cvičení z původního „Aliance 19-2“ na „Cvičení spojeného velení jižní Koreje – USA ve 2. pololetí“ a oznámily, že naplno zahajují cvičení od 11. srpna.

Přepočítaly se, pokud si myslí, že pouhá změna názvu cvičení může změnit jeho agresivní povahu nebo že bychom ho nechali tiše proběhnout.

Hovno, i když je tvrdé a suché, stále smrdí, i když je zabalené do květované látky.

Nelze opomenout skutečnost, že Modrý dům (Čchongwade, sídlo jihokorejského loutkového prezidenta, pozn. překl.) projevil hektickou aktivitu a svolal „nouzové setkání dotčených ministrů“ i v době, kdy není válka, v souvislosti s našimi pravidelnými opatřeními v oblasti modernizace konvenčních zbraní.

Naposledy se setkal s všeobecným výsměchem, když ztratil hlavu, protože nedokázal správně vypočítat dosah střelby demonstrace moci naší armády. Namísto toho, aby si z toho vzal ponaučení, vnucoval se tam, kde to není žádoucí, a házel sebou, jako by za úsvitu nemohl dobře spát. Je to opravdu pozoruhodná podívaná.

Takový postoj Modrého domu by měl být vnímán očima jihokorejských „občanů“, jako by se jejich „pán“ snažil zajistit bezpečnost na slušné úrovni. Ale před našima očima vypadá jako vystrašený pes, štěkající hlasitěji.

Pokud jde o naši zkoušku vývoje konvenčních zbraní, dokonce i prezident USA učinil poznámku, která ve svém důsledku uznává sebeobranná práva suverénního státu, když řekl, že jde o malou raketovou zkoušku, jaké dělá mnoho zemí. Jihokorejské orgány však budování našich sebeobranných ozbrojených sil nazývají vojenským napětím a zároveň naléhají na jeho zastavení. Jak tedy mohou jihokorejské úřady plácat takové nesmysly? Neexistuje k tomu žádný důvod.

Navíc jsme nyní v mimořádné situaci, kdy jihokorejské orgány otevřeně zahájily agresivní válečné cvičení proti naší republice. Ve víru toho vzteky vyváděly, pokoušejíce se pošpinit náš obraz. Je to skutečně drzý čin, kdy zloděj volá: „Chyťte zloděje!“

Je jen politováníhodné, že náš protějšek klesá tak hluboko, jako je tomu nyní.

Pokud se jihokorejské orgány domnívají, že mohou tuto krizi překonat pouhou změnou názvu vojenského cvičení, je to opravdu nesprávná spekulace.

Ačkoli se chystáme v budoucnu zahájit dialog, protože proudy tečou ve prospěch dialogu, měly by raději mít na paměti, že tento dialog by se mohl příště konat výhradně mezi KLDR a USA, nikoli mezi severem a jihem.

Vzhledem k tomu, že vojenské cvičení nás ve své koncepci jednoznačně označuje za nepřítele, musí mít na paměti, že samotný kontakt severu a jihu bude obtížný, dokud jihokorejské orgány nezastaví taková vojenská cvičení nebo dokud neprovedou věrohodnou omluvu nebo upřímné vysvětlení provádění vojenského cvičení.

Určitě s tím budeme počítat a pečlivě sledovat jednání jihokorejských orgánů.

Pokud by jihokorejské orgány znovu vypustily hloupá slova jako šašek Čong Kjong Du (jihokorejský loutkový ministr obrany, pozn. překl.), bylo by to pošetilé jako hašení ohně olejem.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp