Skip to content

Uskutočnilo sa národné stretnutie k 66. výročiu víťazstva vo Veľkej vlasteneckej oslobodeneckej vojne

Pchjongjang, 26. júla čučche 108 (2019) (KCNA) – V piatok 26. júla sa v Dome kultúry 25. apríla uskutočnilo národné slávnostné stretnutie pri príležitosti 66. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej oslobodeneckej vojne.

Prítomní boli súdruhovia Čche Rjong He, Pak Pong Džu, Kim Če Rjong a ďalší vyšší funkcionári strany a vlády, funkcionári orgánov ozbrojených síl, funkcionári Ústredného výboru strany, vojnoví veteráni, pracovníci ministerstiev a národných inštitúcií, slúžiaci personál Kórejskej ľudovej armády a Kórejských ľudových bezpečnostných síl, učiteľský personál a študenti revolučných škôl, predstavitelia inštitúcií a priemyselných závodov, inovátori práce, mládež a študenti z Pchjongjangu a zahraniční krajania.

Na pozvanie tu boli tiež prítomní zahraniční diplomatickí vyslanci, zástupcovia misií medzinárodných organizácií a vojenskí atašé zahraničných veľvyslanectiev.

Armádny generál súdruh Kim Su Gil, člen politického byra Ústredného výboru Kórejskej strany práce, člen Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a vedúci Generálneho politického úradu Kórejskej ľudovej armády, vystúpil s prejavom.

Rečník uviedol, že brilantné víťazstvo vo Veľkej vlasteneckej oslobodeneckej vojne, dosiahnuté 27. júla čučche 42 (1953), bolo historickou udalosťou, ktorá v plnej miere demonštrovala neporaziteľnosť čučchejskej Kórey pred celým svetom a otvorila širokú cestu pre rázny pokrok a dosiahnutie cieľa revolúcie.

Pokračoval:

Víťazstvo vo Veľkej vlasteneckej oslobodeneckej vojne bolo skvelým víťazstvom dosiahnutým vďaka vojenskej idei zameranej na čučche, vojenskými postupmi a vynikajúcim vedením veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena; a hrdým víťazstvom horlivého vlastenectva vďaka neskrotnému bojovému duchu vojska ľudovej armády a kórejského ľudu.

Vytýčením hesla „Všetko pre víťazstvo vo vojne!“ a pozdvihnutím celej strany, celého štátu a všetkých ľudí, ktorí bojovali za obranu vlasti, veľký vodca múdro viedol organizáciu boja a nariadil, aby morálna, politická, taktická a strategická výhoda narušila početnú a technickú výhodu nepriateľa.

V každej etape vojny veľký vodca jasne videl do aktuálnej situácie, poznal pomer síl medzi nepriateľmi a ľudovou armádou, slabosti nepriateľov, ich stratégiu a taktiku. Tieto znalosti zasadili agresorom drvivý vojenský úder, vďaka čomu súdruh Kim Ir Sen otvoril rozhodujúcu fázu obratu k víťazstvu vo vojne.

Statoční bojovníci Ľudovej armády sa počas vojny neváhali obetovať za obranu centimetra kórejskej zeme a umierali na bojiskách s výkrikom „Nech žije generál Kim Ir Sen!“

Počas vojny čínska strana, vláda a ľud vyslali čínskych ľudových dobrovoľníkov zložených z ich vynikajúcich synov a dcér, aby podporili boj kórejského ľudu na úkor svojej krvi pod zdvihnutým práporom vzdorovania Amerike a pomoci Kórei, ochrany domova a obrany vlasti, a tak posilnili priateľstvo KĽDR a Číny, ktoré sa vytvorilo v plameňoch protijaponskej vojny, a mimoriadne preukázalo svoju neporaziteľnosť a vitalitu.

Zásluhy vojnových víťazstiev dosiahnutých veľkým vodcom, ktorý dvakrát zachránil osud krajiny a národa tým, že viedol vojnu za oslobodenie vlasti k víťazstvu a vytvoril vždyvíťaznú históriu a tradície čučchejskej Kórey, budú nesmrteľné.

Vďaka veľkým veliteľom sa hrdé tradície víťazstva 27. júla neustále dedia zo storočia na storočie a dnes, vďaka výnimočnému vedeniu váženého najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una, prechádza naša socialistická vlasť zlatým obdobím posilňovania národnej moci.

Rečník vyzval, aby sa usilovnejšie pracovalo na úplnom preukázaní silného ducha hrdinskej Kórey a dosiahnutí skvelého víťazstva pri budovaní silnej socialistickej vlasti čučche, tesne zomknutej okolo váženého súdruha najvyššieho vodcu.

 

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp