Skip to content

Uskutočnilo sa stretnutie solidarity na podporu boja venezuelského ľudu

Pchjongjang, 18. júla čučche 108 (2019) (KCNA) – Dňa 18. júla čučche 108 (2019) sa v Ústrednej sieni mládeže uskutočnilo stretnutie solidarity kórejských študentov na podporu boja venezuelského ľudu a mládeže za obranu suverenity krajiny.

Stretnutia sa zúčastnil predseda Ústredného výboru Kimirsensko-kimčongilského zväzu mládeže súdruh Pak Čchol Min a funkcionári Ústredného výboru Zväzu mládeže, študenti z Pchjongjangu a členovia delegácie Národného vedenia mládeže Spojenej socialistickej strany Venezuely na čele s generálnou tajomníčkou Rodbexou Poleovou.

Odzneli prejavy a na záver sa prečítalo prehlásenie solidarity.

Prehlásenie odsúdilo intrigy imperialistov, ktorí sa snažia zasahovať do vnútorných záležitostí Venezuely a pokúšajú sa zvrhnúť jej legitímnu vládu, ktorá kráča po ceste protiimperialistickej nezávislosti, ako výzvu pre medzinárodné právo a spravodlivosť.

Vyjadrilo plnú podporu ľuďom a mládeži vo Venezuele, ktorí napredujú smerom k víťazstvu bolívarskej revolúcie, čím úspešne maria eskaláciu sankcií a tlak nepriateľských síl.

Dodáva, že boj za vybudovanie nezávislého a nového sveta je spoločnou úlohou mládeže všetkých krajín a spravodlivý boj venezuelského ľudu a mládeže na ochranu suverenity a zaistenie mieru a bezpečnosti určite skončí víťazstvom.

Po stretnutí si účastníci vychutnali vystúpenie umeleckého súboru Ústredného výboru Kimirsensko-kimčongilského zväzu mládeže.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp