Skip to content

Společné shromáždění organizací pracujícího lidu

 

Pchjongjang, 13. května čučche 108 (2019) (KCNA) – 13. května se v Lidovém paláci kultury konalo společné shromáždění organizací pracujícího lidu k důkladnému provedení důležitých úkolů, stanovených váženým nejvyšším vůdcem soudruhem Kim Čong Unem v jeho politickém projevu na 1. zasedání 14. Nejvyššího lidového shromáždění a na 4. plenárním zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce.

Přítomen byl soudruh Čche Hwi, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, a funkcionáři organizací pracujícího lidu z hlavního města i z regionů.

 

Na shromáždění referent a řečníci uvedli, že politický projev váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una na 1. zasedání 14. Nejvyššího lidového shromáždění a jeho zpráva na plenárním zasedání jsou pokyny, které mají být urychleně uplatněny ve věrné podpoře ideologie budování státu a zásluh velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila a praporem inspirace k posílení socialistické výstavby na nejvyšší rychlost vlastním úsilím a vlastním způsobem.

Poté, co poukázali na úspěchy organizací pracujících v minulosti, analyzovali a zhodnotili chyby a poučení z práce organizací pracujícího lidu, přizpůsobené ideologickému vzdělávání. Zdůraznili, že organizace pracujícího lidu by měly plně hrát svou bojovou sílu v tom, že povedou k velkému vzestupu socialistické výstavby v srdečné odezvě na úkoly, které nastolil vážený soudruh nejvyšší vůdce.

Společné zasedání přijalo společné usnesení ústředních výborů Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže, Generální federace odborových svazů Koreje, Svazu zemědělských pracovníků Koreje a Socialistického svazu žen Koreje.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp