Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN navštívil Palác slunce Kumsusan u příležitosti Nového roku čučche 108 (2019)

 

Pchjongjang, 1. ledna čučche 108 (2019) (KCNA) – Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky a vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un navštívil Palác slunce Kumsusan a vyjádřil hlubokou úctu velkému vůdci soudruhu Kim Ir Senovi a velkému vůdci soudruhu Kim Čong Ilovi u příležitosti Nového roku 2019.

Doprovázel ho soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR; soudruh Čche Rjong He, člen prezídia politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda Ústředního výboru KSP; soudruh Pak Pong Ču, člen prezídia politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády a další vedoucí funkcionáři strany a vlády, členové ústředních vedoucích orgánů strany v Pchjongjangu a funkcionáři Ústředního výboru strany, mocenských orgánů, vlády, organizací pracujícího lidu, ministerstev a národních institucí. Zúčastnili se také vedoucí představitelé orgánů ozbrojených sil.

 

 

Před sochy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila byl umístěn květinový koš ve jménu váženého soudruha nejvyššího vůdce a květinový koš ve společném jménu ÚV KSP, Ústřední vojenské komise KSP a Komise pro státní záležitosti KLDR a květinový koš ve společném jménu prezídia Nejvyššího lidového shromáždění a vlády KLDR.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce se společně s doprovázejícími funkcionáři hluboce poklonil sochám na důkaz své hluboké úcty a touhy po nesmrtelnosti velkých vůdců.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vstoupil do sálu nesmrtelnosti, kde leží velký vůdce soudruh Kim Ir Sen ve své životní podobě, a poklonil se mu v nejhlubší úctě na počest Nového roku.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vstoupil do sálu nesmrtelnosti, kde leží velký vůdce soudruh Kim Čong Il ve své životní podobě, a poklonil se mu v nejhlubší úctě na počest Nového roku.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp