Skip to content

USA jsou nejhorším hřbitovem lidských práv na světě

Pchjongjang, 11. prosince čučche 107 (2018) (KCNA) – USA nedávno zveřejnily prezidentskou rezoluci, která označuje KLDR za “zemi obchodující s lidmi”.

Rodong sinmun (Noviny práce) v úterý 11. prosince komentuje, že jde o neomluvitelnou politickou provokaci proti důstojné KLDR a nejnepřátelštější jednání proti duchu singapurského summitu KLDR-USA.

Pokračuje: Obchodování s lidmi je v KLDR nemyslitelné, protože její systém je založen na prioritě lidu a miluje jej, a revoluční soudružství a ctnost tvoří ducha společnosti díky politice lidu na prvním místě.

USA jsou nejhorším hřbitovem lidských práv na světě.

Nedávná provokace má za cíl poskvrnit obraz důstojné KLDR za každou cenu a vytvořit atmosféru pro další sankce a nátlak.

Přetrvávající “lidskoprávní” kampaň USA, produkt jejich extrémní nevědomosti, předsudků a dlouhodobé nepřátelské politiky vůči KLDR, pouze prozrazuje nehumánní podstatu USA.

USA se zavázaly ukončit dějiny nepřátelství a konfrontace mezi oběma zeměmi, ale přesto se uchylují k sankcím a nátlaku, doprovázeným zlomyslným pomlouváním důstojnosti a sociálního systému partnera pro dialog. Taková obojetná taktika si zasluhuje domácí a mezinárodní veřejné odsouzení.

USA by měly dostatečně upozorněny, aby se zbavily starého zvyku konfrontace a nepřátelství, vědomy si toho, že otřelý pokřik proti KLDR o “lidských právech” přináší USA pouze hanbu.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp