Skip to content

Dopis soudruhu Kim Čong Unovi k 73. výročí založení Korejské strany práce

Vážený soudruh

Kim Čong Un

předseda Korejské strany práce

předseda Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky

vrchní velitel Korejské lidové armády

 

Vážený nejvyšší představiteli kvetoucí země, která se pod Vaším vedením neustále rozvíjí, zvyšuje svoji mezinárodní prestiž a velice hrdě kráčí vstříc světlé budoucnosti – dovršení budování socialismu v Korejské lidově demokratické republice! 

Naše Společnost česko-korejského přátelství Pektusan a Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche si v této velice hektické době, ve které se nachází celý svět, s radostí a  hrdostí připomíná 73. výročí vzniku Vaší Korejské strany práce, která pod vedením velkých politiků, státníků a vůdců světového významu, jakými byli soudruzi Kim Ir Sen a Kim Čong Il – který byl dne 8. října 1997 zvolen jejím generálním tajemníkem – a nyní v jejich započaté práci pokračujete, soudruhu maršále Kim Čong Une, Vy, za velké podpory lidu KLDR buduje zemi, kde kapitalismus nemá žádnou šanci uspět v neustálém boji proti Vaší zemi a zabránit Vám být silným a ekonomicky soběstačným státem, kde všechno bohatství patří Vašemu lidu a nikoliv firmám a monopolům.

Imperialistům jde jen o to, získat veškeré Vaše bohatství pro zvýšení svých zisků a zotročení dalšího národa. Vy, soudruhu maršále, jste dokázal svými postoji a politikou KSP přinutit i velké imperialistické mocnosti, jako jsou například USA, k tomu, aby zasedly spolu s Vámi k jednacímu stolu. Prokázal jste, že máte dostatek síly a prostředků k tomu, aby Vás tyto a další země světa uznaly jako velice schopného politika a člověka, který pro blaho KLDR, jejího lidu, je ochoten a schopen vynaložit veškeré úsilí ve věci míru a znovusjednocení Korejského poloostrova.

Tyto všechny okolnosti nás utvrzují v tom, že se Vám, soudruhu Kim Čong Unepodaří donutit USA k uzavření mírové smlouvy s KLDR a věříme, že idea čučche přinese úspěch i při znovusjednocení celého území.

Přejeme Vám, vážený nejvyšší představiteli KLDR, aby Vaše úsilí v roce sedmdesátého výročí vzniku Vaší země bylo završeno dalším historickým mezníkem v dějinách Korejské lidově demokratické republiky.

 

Sláva Korejské straně práce!

Sláva velkým vůdcům – věčnému prezidentu KLDR soudruhu Kim Ir Senovi a věčnému generálnímu tajemníku Korejské strany práce soudruhu Kim Čong Ilovi!

Sláva Vám, soudruhu předsedo Korejské strany práce Kim Čong Une!

 

Praha dne 7. 10. čučche 107 (2018)

RSDr. Jozef Servista, předseda Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan

a předseda České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche