Skip to content

Dokončen proces výroby železa založený na čučche

 

Pchjongjang, 26. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Ve významné době, kdy se slaví 70. výročí založení KLDR jako velký svátek vítězů, dosáhl Kim Čchekův metalurgický komplex úspěchu při vytváření procesu výroby železa založeného na čučche, 100 % na domácích technologiích a lokálně dostupném palivu a materiálech, čímž dodal velkou radost a důvěru lidu celé země.


 

Korejská strana práce vytyčila velkolepý plán uskutečnění historické věci vytvoření systému výroby železa založeného na čučche v souladu s ušlechtilými úmysly velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila a vydala bojový úkol pro dokončení projektu čučcheizace Kim Čchekova metalurgického komplexu.

Dělnická třída Kim Čchekova metalurgického komplexu, Čchongdžinského komplexu strojírenských montáží, závodu Strojní montáže a členové úderné brigády vědců a techniků „17. února“ vyvinuli energické úsilí k uskutečnění myšlenky strany a podporovali politiku strany, a tak vítězně dokončili obrovský projekt za více než 500 dní tvrdého boje.

 


 

Dělnická třída Kim Čchekova metalurgického komplexu úspěšně vybudovala kyslíkem zásobené topeniště vysoké pece a generátor plynu s fluidním ložem, obnovila separátory kyslíku do původního stavu a normalizovala provoz pecí, čímž vyrobila velké množství železa a oceli.

Dělnická třída Kim Čchekova metalurgického komplexu a závodu Strojní montáže dokončila projekt instalace kyslíkového odlučovače 15 000 m3 / h, klíče k výrobě železa na bázi čučche, a tak směle a velkolepě před plánovaným termínem splnila náročné úkoly čučcheizace a plně prokázala moc hlavní síly, která se proslavila v oblasti budování železáren a strojírenských zařízení.

Díky kampani mozků a náporu na ostří nože odborníků z Kim Čchekovy polytechnické univerzity a Čchongdžinské báňské a hutní univerzity, Státní akademie věd a dalších útvarů byl nastolen nový způsob výroby železa bez použití koksu, a tak vytvořena pevná technická záruka zvýšené výroby železa a oceli.

 


 

Slavnostní předání dokončeného objektu čučchezizovaného Kim Čchekova metalurgického komplexu se konalo 25. září.

Přítomen byl soudruh O Su Jong, místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce, soudruh Kim Tok Hun, místopředseda vlády, funkcionáři provincie Severní Hamgjong, členové úderné brigády vědců a techniků „17. února“, funkcionáři a pracující Kim Čchekova metalurgického komplexu a pracovníci příslušných jednotek.

Soudruh O Su Jong podal děkovný dopis Ústředního výboru Korejské strany práce dělníkům, vědcům, technikům a funkcionářům, kteří dosáhli úspěchů v projektu čučcheizace Kim Čchekova metalurgického komplexu.

Ústřední výbor KSP v dopise zdůraznil, že úspěšné uskutečnění procesu výroby železa založeného na čučche na naší přední obrovské hutní základně umožnilo uskutečnit celoživotní přání velkého vůdce a velkého generála a pozvednout výrobu železa a oceli. Vysoce ocenil dělníky, vědce, techniky a funkcionáře, kteří se podíleli na projektu čučcheizace Kim Čchekova metalurgického komplexu, čímž projevili kimčongilské vlastenectví a houževnatým bojem otevřeli jasnou perspektivu rychlého rozvoje ocelářského průmyslu země.

Místopředseda vlády soudruh Kim Tok Hun přednesl zahajovací řeč, následovanou projevy.

Po skončení slavnosti si účastníci prohlédli nově postavené objekty.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp