Skip to content

Soudruh Kim Čong Un zhlédl masové tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“

 

Pchjongjang, 10. září čučche 107 (2018) (KCNA) – Velkolepé masové tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“ k oslavě 70. výročí založení Korejské lidově demokratické republiky se slavnostně konalo v neděli 9. září na Stadionu 1. máje.

Předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR, vrchní velitel Korejské lidové armády, nejvyšší vůdce naší strany, státu a armády soudruh Kim Čong Un jej zhlédl spolu se svou ženou Ri Sol Ču.

 

Když se vážený soudruh nejvyšší vůdce objevil na čestné tribuně, diváci mu nadšeně vzdali poctu voláním „Ať žije!“

Místa na čestné tribuně zaujali také soudruh Kim Jong Nam, člen prezídia politického byra Ústředního výboru KSP a předseda prezídia Nejvyššího lidového shromáždění KLDR; soudruh Čche Rjong He, člen prezídia politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda Ústředního výboru KSP; soudruh Pak Pong Ču, člen prezídia politického byra Ústředního výboru KSP a místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a předseda vlády, a další vedoucí představitelé strany, vlády a armády a předsedové provinčních výborů strany.

Na pozvání byli přítomni vedoucí delegací, zvláštní vyslanci a osobnosti  z různých zemí, kteří se účastní oslav 70. výročí založení republiky, mezi nimi předseda stálého výboru Všečínského shromáždění lidových zástupců Čínské lidové republiky Li Čan-šu; první místopředseda Státní rady Kubánské republiky a první místopředseda Rady ministrů Kubánské republiky Salvador Antonio Valdés Mesa a jeho manželka; zástupce regionálního tajemníka syrské Socialistické strany arabské obrody Helal Al-Helal a předsedkyně Rady Ruské federace Valentina Ivanovna Matvijenková. Dále vedoucí blahopřejné skupiny Korejců v Japonsku Pu Jong Uk; vedoucí blahopřejné delegace Generálního svazu Korejců v Číně Čche Un Bok; a vedoucí delegace Mezinárodní sjednocené konfederace Korejců Kim Čchil Song.

Na pozvání byly přítomny gratulační skupiny zahraničních Korejců, členové delegací, zahraniční krajané, náčelník pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty, členové delegací z různých zemí, zástupci diplomatických misí a mezinárodních organizací, vojenští přidělenci a jejich manželky a zahraniční návštěvníci.

Masové tělocvičné a umělecké představení k oslavám 70. výročí založení KLDR sledovali také delegáti oslav, funkcionáři strany a mocenských orgánů, ministerstev a národních institucí, sloužící mužstvo Korejské lidové armády, funkcionáři institucí, továren a podniků v Pchjongjangu a pracující lid.

 

 

Se zobrazením nápisu „Zářící vlast“ na noční obloze, odrážejícího neporazitelnou moc KLDR, se rozvinulo moře tance.

Masové tělocvičné a umělecké představení se skládalo z několika částí včetně předehry „Hora Pektu planoucí východem slunce“ a takových scén jako „Socialismus – náš domov“, „Na cestě vítězství“, „Strhující epocha“, „Znovusjednocená země tří tisíc ri“ a „Mezinárodní přátelství“. Dojemně zobrazují revoluční zásluhy velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena a velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila a dějiny čučche Koreje, která se vždy vítězně rozvíjela a přinášela epochální změny.

Odrazem elegantní hudby a půvabných rytmických pohybů umělců byla jejich úcta k velkému vůdci, který vybudoval skutečně lidovou zemi, důstojný socialistický stát nezávislý v politice, soběstačný v ekonomice a samostatný v národní obraně.

Představení poskytlo živý obraz ohnivého dechu nové země, kde pracující lid povstal k budování demokratického státu, velkého vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce a doby, která se řítila na křídlech legendárního Čchollimy.

Spolu s písní „Nikdy nezapomeneme“ se rozvířily taneční vlny, které ukázaly hrdinnou a impozantní cestu songunského vedení velkého generála, která se odehrává na drsných horách a divokých vlnách.

Scény znázorňující neporazitelnost elitní revoluční armády a pravou tvář vynikajícího socialistického systému našeho stylu proběhly jedna po druhé. Umělci názorně ukázali hudbou, tancem, gymnastikou, akrobacií, velkými kulisami, moderním osvětlením a cirkusovým uměním vzrušující realitu naší země, kde dochází k velkým změnám pod vedením váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una.

Silná touha všech Korejců po vytvoření nových dějin znovusjednocení v duchu „vlastním úsilím našeho národa“ pod praporem historické deklarace z 27. dubna se odrážela v podobě krásného obrazu „Znovusjednocení tří tisíc ri“ a lidská touha po mírovém novém světě se promítla do symfonie přátelství, která zazněla na stadionu.

Představení bylo oceněno publikem.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyslovil velké blahopřání těm, kteří nově a jedinečně vytvořili masové tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“, a poslal srdečné pozdravy všem účinkujícím a divákům.

Masové tělocvičné a umělecké představení „Zářící vlast“ k 70. výročí založení Korejské lidově demokratické republiky je silou jednoty socialistické Koreje, která byla pevně nastolena v náruči strany. Ukázalo sílu velmoci kráčet vpřed.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp