Skip to content

V Slavičíne prebehla prednáška o KĽDR

Slavičín, 26. augusta čučche 107 (2018) – V piatok 24. augusta čučche 107 (2018) prebehla v prednáškovej sále kultúrneho domu Sokolovna v meste Slavičín (okres Zlín) prednáška o Kórejskej ľudovodemokratickej republike. Akciu organizovala miestna organizácia KSČM v Slavičíne spolu so Spoločnosťou česko-kórejského priateľstva Pektusan.

Prednášky sa zúčastnili členovia miestnej organizácie KSČM, ako aj ďalší občania a mládež mesta Slavičín i blízkeho okolia.

Pri vstupe do prednáškovej sály si návštevníci mohli za dobrovoľný príspevok zakúpiť občasník Spoločnosti Pektusan, brožúrku „Závěrečná řeč soudruha Kim Čong Una na březnovém plénu roku 2013 Ústředního výboru Korejské strany práce“  a samolepky k nadchádzajúcemu 70. výročiu vzniku Kórejskej ľudovodemokratickej republiky.

Podpredseda Spoločnosti česko-kórejského priateľstva Pektusan súdruh Alexander Velitš oboznámil divákov s aktuálnou situáciou v KĽDR a odprezentoval fotografie z československej delegácie do KĽDR v roku 2017 a z návštevy českej delegácie v roku 2018. Informoval účastníkov prednášky o základných princípoch myšlienky čučche, politiky songun a v následnej diskusii odpovedal na ich otázky.

Vo svojej prezentácii súdruh Velitš vyzdvihol výhody socialistického systému v KĽDR, pričom väčšina účastníkov prednášky neskrývala nadšenie a dojatie nad snímkami a vymoženosťami socializmu kórejského typu.

Beseda bola zakončená prianím mnohých ďalších úspechov, prosperity a zachovania socialistického systému v KĽDR.