Skip to content

Rodičovská láska k vojakom

Veľký vodca súdruh Kim Ir Sen venoval bezmedznú lásku príslušníkom Kórejskej ľudovej armády počas ťažkých bojov vo Vlasteneckej oslobodeneckej vojne (25. júna 1950 – 27. júla 1953). Jeho starostlivá náklonnosť bola zdrojom bezkonkurenčnej sily a odvahy pre vojakov a motivovala ich v boji proti nepriateľom.

Prechod cez železničný most

Stalo sa to v júli čučche 39 (1950), keď bol veľký vodca na ceste k frontálnemu veleniu, ktoré sa nachádzalo viac ako 400 kilometrov od Pchjongjangu. Jeho auto prišlo na breh rieky Imdžin o polnoci, ale most bol už zničený nepriateľskými bombami.

Po pohľade na rozbúrenú vodu povedal svojmu sprievodu, že poblíž by mal byť železničný most a navrhol prekročiť rieku tam.

Funkcionári boli prekvapení jeho nápadom, pretože bolo pre nich ťažké šoférovať auto po pražcoch za hlbokej noci, v nebezpečnej situácii, keď nikto nevedel, kedy nepriateľské lietadlá zaútočia na most. Úprimne ho poprosili, aby stiahol svoj návrh.

Potom im povedal nasledovne: “Naši vojaci na fronte nás čakajú. Práve teraz bojujú proti nepriateľom za cenu svojich životov. V mojom odhodlaní sa nič nemení. Prekročme rieku.”

Takže jeho auto prešlo železničným mostom cez rieku Imdžin centimeter po centimetri uprostred noci, aby prišli k vojakom na fronte.

S pocitom rodičovskej lásky

Jedného dňa v septembri čučche 40 (1951), veľký vodca, čeliac krupobitiu striel, vyšiel na horu Čihje, označenú ako kóta 1211.

V ten deň, po tom, ako dal dôkladné pokyny na premenenie kóty na nepreniknuteľnú pevnosť, požiadal veliteľov, aby sa starali o vojakov s rodičovskou láskou a aby im zabezpečili dostatok stravy, oblečenia a odpočinku pred vojenskými akciami.

Dôstojníci boli hlboko dojatí pri tom, ako počúvali jeho rady, že by bolo dobré pestovať fazuľové klíčky a podávať vojakom polievku z nich.

Raz o polnoci zavolal veliteľa a povedal mu, že všetci bojovníci sú nenahraditeľné poklady a revoluční súdruhovia v zbrani, a že by im mala byť poskytovaná teplá ryža a horúca polievka spolu s teplým miestom na spánok, pretože už sa začalo ochladzovať. Požiadal ho, aby sa o nich dobre staral, obávajúc sa, že by mohli nachladnúť.

Jeho rodičovská láska povzbudila vojakov na kóte 1211, aby brilantne plnili úlohy pri obrane kóty za cenu svojej krvi.

Myslí na vojakov viac než na seba

Jedného dňa v apríli čučche 40 (1951) veľkému vodcovi oznámili, že jeho telesní strážcovia obstarali pohánkovú múku, ktorá sa má použiť na výrobu rezancov u príležitosti jeho narodenín (15. apríla). Odmietol ich návrh a požiadal ich, aby múku odložili.

V júni, o dva mesiace neskôr, vošiel do kuchyne a požiadal vojakov, ktorí mali kuchársku službu, aby urobili na večeru rezance.

Vojaci, ktorí nemali príležitosť urobiť mu rezance na narodeniny, sa cítili nadšení tým, že si mohli splniť svoje želanie, hoci oneskorene, a v dobrej nálade sa pustili do prípravy lisu na výrobu rezancov a vriacej vody.

V ten deň ich veľký vodca po rozhovore s hrdinami KĽDR a vzornými bojovníkmi pozval na večeru, osobne im servíroval rezance a núkal ich, aby si dali viac.

Vojaci boli hlboko dojatí jeho rodičovskou láskou.

Veľký vodca súdruh Kim Ir Sen pri rozhovore s hrdinami Republiky a vzornými bojovníkmi v júni čučche 40 (1951)

http://www.naenara.com.kp/