Skip to content

Soudruh Kim Čong Un vedl na místě stavbu Orangčchonské elektrárny

 

Pchjongjang, 17. července čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un vedl na místě výstavbu Orangčchonské elektrárny. Pozdravil se s funkcionáři, kteří ho přivítali, a řekl, že se osobně přijel seznámit se situací a podniknout  opatření, protože projekt ještě nebyl dokončen, ačkoli uplynulo více než 30 let od okamžiku, kdy velký vůdce dal pokyn k vybudování elektrárny.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce nejprve přezkoumal výstavbu přehrady Pchalhjang. S poukazem na skutečnost, že bylo dokončeno pouze 70 % stavebních prací, ačkoli uplynulo 17 let od zahájení výstavby, seznámil se s důvodem opoždění projektu. Pokáral vedoucí funkcionáře vlády, že nechali projekt na starost pouze provincii a nevěnovali mu pozornost. Rozhořčeně dodal, že ještě horší je, že funkcionáři, kteří jsou zodpovědní za národní hospodářství, vystupují na každém slavnostním otevření elektráren, ačkoli během výstavby elektrárny a přehrady nikdy nekontrolovali. Poznamenal, že pokud bude Orangčchonská elektrárna vybudována, bude mít velký přínos pro ekonomiku a živobytí lidu v provincii Severní Hamgjong, kde jsou hustě soustředěny průmyslové objekty.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce přijal revoluční opatření tím, že dal pokyn Ústřednímu výboru strany, aby pro stavbu přehrady a elektrárny mobilizoval všechny organizace a členy strany a dokončil projekt do 10. října příštího roku.

 

 

Poté si vážený soudruh nejvyšší vůdce prohlédl Orangčchonskou elektrárnu č. 5. Uvedl, že by mělo být instalováno vysoce výkonné a moderní generátorové zařízení a provozováno v plné kapacitě, aby neustále zvyšovalo výrobu elektřiny, a zdůraznil, že elektrárna byla postavena s velkým úsilím, ale nedokáže vyrábět elektřinu v plné kapacitě.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že budovatelé Orangčchonské elektrárny dosud i přes obtíže vykonali mnoho práce, ať už je jejich úsilí známo nebo ne, a přehrada roste díky ušlechtilé oddanosti a nevyčerpatelné síle budovatelů, kteří prolévají pot pro uskutečnění politiky strany. Srdečně vyzval celou zemi, aby držela krok s budovateli elektrárny a odvážně povstala ke všeobecné ofenzívě.

Doprovázeli ho soudruzi Hwang Pjong So, Čo Jong Won, O Il Čong a Kim Jong Su, vysocí funkcionáři Ústředního výboru Korejské strany práce.

 

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp