Skip to content

Anekdoty zo života Kim Čong Ila: Požehnané trojčatá

Začiatkom júla 1994, narodili sa trojčatá v odľahlej dedine v blízkosti Vojenskej demarkačnej línie, ktorá rozdeľuje Kóreu na sever a na juh. Ich otec bol dôstojníkom v Kórejskej ľudovej armáde.

Hoci trojčatá dostávali primeranú lekársku starostlivosť, ich stav bol dôvodom na obavy. Najhoršia situácia bola u tretieho dieťaťa, ktoré bolo najmenšie a bolo v obzvlášť vážnom stave.

Susedia sa obávali o záchranu detí, a to najmä preto, že dedina bola ťažko prístupná. Všetky cesty do nej boli zablokované kvôli silnému dažďu a ako dni plynuli, lekári boli čoraz viac znepokojení.
Ale nestratili nádej; boli presvedčení, že trojčatá a ich matka budú prevezené do Pchjongjangu hneď, ako sa zlepší počasie, pretože ich vodca súdruh Kim Čong Il vždy zabezpečil, aby boli trojčatá a štvorčatá poslané do pôrodnice v Pchjongjangu, v záujme prezidenta Kim Ir Sena, ktorý považoval narodenie trojčiat za dobré znamenie pre prosperitu krajiny.

A tak dedinčania a lekári hľadeli na oblohu. Ale obloha sa stávala čoraz tmavšou, blesky nad hlavou predchádzali hromom a dážď bol čoraz silnejší. A čo je ešte horšie, bola ohlásená smutná správa o náhlom úmrtí veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena.

Lekári, aj keď dohliadali na inkubátory, oplakávali jeho úmrtie a matky detí sa zrútili. Trojčatá už neboli spomínané; bolo to, ako keby všetci zabudli, že existujú.

Dňa 12. júla bol vydaný príkaz telefonicky a telegraficky:
• Vzdušné sily KĽA okamžite pošlú lietadlo do Čchangdo-ri, okres Kimhwa, aby zachránili kriticky choré trojčatá a ich matku;
• Pchjongjanská pôrodnica vyšle na miesto skúsený lekársky tím pod vedením svojho technického zástupcu;
• Letisko v Pchjongjangu sa pripraví na pristátie lietadla bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Kto vydal tento rozkaz v čase, keď celá krajina plakala nad úmrtím svojho prezidenta? Neskôr sa zistilo, že to bol drahý vodca súdruh Kim Čong Il.

Súdruh Kim Čong Il trpel najväčšou bolesťou zo straty veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena. Ale dal rozkaz; taký bol jeho záujem o trojčatá.

A tak lietadlo odletelo v silnom daždi do miesta určenia. Keď lietadlo pristálo, rodina trojčiat, dedinčania – mladí aj starí, muži aj ženy a vojaci sa zhromaždili okolo neho a ronili slzy radosti.

155 dní po tom, čo boli prevezené do pôrodnice, ju trojčatá opustili v dobrom zdravotnom stave.

Pôrodnica v Pchjongjangu