Skip to content

Zahájen 18. festival architektury 21. května

 

Pchjongjang, 7. května čučche 107 (2018) (KCNA) – Byl zahájen 18. festival architektury 21. května.

Festival se koná na téma „Vyzdvihněme specifické rysy místních oblastí v architektonické tvorbě s využitím místně dostupných stavebních materiálů“ a je rozdělen na architektonickou výstavu, výstavu stavebních zařízení a strojů a výstavu počítačového projektování.

 

Festival zahrnuje více než 400 architektonických projektů, které zvítězily na festivalech v provinciích a přímo řízených městech, mezi nimi projekty městských a obvodních sportovních a rekreačních parků, architektonického uspořádání zeleně, architektonické projekty kulturních domů provincií, měst, krajů a okresů, exteriéru a interiéru pro hotel, nábytku, oplocení obytných domů a veřejných budov, křižovatek, nasvícení budov a světelných dekorací, a více než 40 stavebních strojů a zařízení, včetně jeřábu s nízkou spotřebou, pumpy na beton,  a více než 30 architektonických počítačových programů.

Slavnostní zahájení se uskutečnilo v pondělí 7. května ve Vědeckotechnickém komplexu. Účastnili se ho místopředseda vlády soudruh Tong Čong Ho, funkcionáři, architekti, technici, učitelé a výzkumní pracovníci v oblasti architektonického designu, stavebnictví, stavebních materiálů, dozoru, institucí vědeckého výzkumu a vzdělávání z celé země.

  

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp