Skip to content

Čínský ministr zahraničí navštívil KLDR

 

Pchjongjang, 3. května čučche 107 (2018) (KCNA) – Soudruh Wang Yi, člen Státní rady a ministr zahraničních věcí Čínské lidové republiky, přiletěl ve středu 2. května na pozvání soudruha Ri Jong Ho, ministra zahraničí Korejské lidově demokratické republiky.

Náměstek ministra zahraničí KLDR soudruh Ri Kil Song, příslušní funkcionáři a soudruh Li Jinjun, čínský velvyslanec v KLDR, srdečně pozdravili soudruha Wang Yi a jeho doprovod na mezinárodním letišti v Pchjongjangu.

 


 

Rozhovory mezi ministrem zahraničí KLDR soudruhem Ri Jong Ho a soudruhem Wang Yi, členem Státní rady a ministrem zahraničí Čínské lidové republiky, se konaly ve středu ve sjezdovém paláci Mansude.

Na rozhovorech se obě strany podrobně zabývaly otázkami rozvoje vztahů přátelství a spolupráce mezi KLDR a Čínou na nové vysoké úrovni založené na dohodě dosažené na historickém setkání mezi nejvyššími představiteli obou zemí. Rovněž si otevřeně vyměnili své názory na záležitosti společného zájmu, včetně situace na Korejském poloostrově.

Rozhovory probíhaly v přátelské a upřímné atmosféře.

Ze strany KLDR byl přítomen náměstek ministra zahraničí soudruh Ri Kil Song, místopředseda ministra zahraničních ekonomických vztahů Ku Pon Tche a příslušní funkcionáři a z čínské strany doprovod ministra zahraničí, čínský velvyslanec v KLDR soudruh Li Jinjun a zástupci jeho velvyslanectví.

 
 

Soudruh Wang Yi, člen Státní rady a ministr zahraničních věcí Čínské lidové republiky, se svým doprovodem navštívil ve středu 2. května večer Věž přátelství. Doprovázel ho soudruh Ri Kil Song, náměstek ministra zahraničních věcí KLDR a příslušní funkcionáři, soudruh Li Jinjun, čínský velvyslanec v KLDR a pracovníci jeho velvyslanectví.

Byly hrány národní hymny Číny a KLDR. Ke věži byl umístěn květinový koš ve jménu soudruha Wang Yi.

Účastníci uctili chvilkou ticha památku padlých čínských lidových dobrovolníků, kteří na korejské frontě představili bezpříkladně sebeobětového ducha proti imperialistické ozbrojené invazi pod vlajkou odporu proti americké armádě a pomoci Koreji, ochraňujíce domov a bráníce vlast.

Poté si prohlédli Věž přátelství.

Soudruh Wang Yi zapsal do návštěvní knihy, že mučedníci jsou nesmrtelní a přátelství bude věčné.

 


 

Vláda KLDR uspořádala ve středu večer recepci ve sjezdovém paláci Mansude k přivítání soudruha Wang Yi, člena Státní rady a ministra zahraničí Čínské lidové republiky, na návštěvě KLDR.

Přítomen byl ministr zahraničí soudruh Ri Jong Ho a příslušní funkcionáři. Na pozvání byli přítomni soudruh Wang Yi a jeho doprovod, čínský velvyslanec v KLDR Li Jinjun a funkcionáři jeho velvyslanectví.

Účastníci pozvedli sklenice na zdraví soudruhu Kim Čong Unovi, předsedovi Komise pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky, a sioudruhu Si Ťin-pchingovi, prezidentu Čínské lidové republiky, a na rozvoj tradičního přátelství mezi KLDR a Čínou.

Recepce probíhala v bratrské a přátelské atmosféře.

  

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp