Skip to content

Účastníci 400kilometrové studijní cesty přivítáni v Kanggje

 

Kanggje, 20. března čučche 107 (2018) (KCNA) – Expedice školáků z celé země, kteří konají 400 km dlouhou učební cestu, dorazila 19. března do města Kanggje.
Po opuštění Phophjongu 16. března její členové došli do Kanggje přes oblasti Wolthan, Hwapchjong, Huksu a Čanggang.

Kanggje, spojené se stopami velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena, je místem, kde se zastavil, aby poslal svému otci Kim Hjong Džikovi telegrafickou zprávu oznamující „příjezd v pořádku do Kanggje“ během své 400 km dlouhé učební cesty.

Pracující lid a školní mládež a děti ve městě srdečně přivítali účastníky pochodu, kráčející za zpěvu revolučních písní.

 

 

Účastníci studijní cesty položili květinový koš k sochám velkých vůdců soudruhů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila ve městě a poklonili se jim.
20. března se setkali za účelem zaslání telegrafické zprávy o svém příchodu váženému nejvyššímu vůdci soudruhu Kim Čong Unovi z revolučního místa pošty v Kanggje.
Na setkání bylo přečteno poselství váženému soudruhu nejvyššímu vůdci. Účastníci cesty v něm předložili zprávu, že v pořádku dorazili do Kanggje poté, co opustili Phophjong v den, kdy velký vůdce zahájil učební cestu.
Po setkání si prohlédli poštu Kanggje, revoluční místo hostinec Kanggje a Revoluční muzeum provincie Čanggang.
Studijní cesta do Mangjongde pokračuje.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp