Skip to content

Kim Čong Un se setkal s delegací zvláštního vyslance prezidenta jižní Koreje

 

Pchjongjang, 6. března čučche 107 (2018) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce (KSP), předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, se setkal se členy delegace zvláštního vyslance jihokorejského prezidenta, kteří v pondělí přijeli do Pchjongjangu.

Přítomni byli Čong Ui Jong, vedoucí Úřadu státní bezpečnosti Modrého domu (Čchongwade), který je zvláštním vyslancem prezidenta Mun Če Ina; So Hun, ředitel Národní zpravodajské služby; Čchon He Song, viceministr sjednocení; Kim Sang Gjun, zástupce ředitele Národní zpravodajské služby; a Jun Kon Jong, vedoucí Úřadu pro státní záležitosti Čchongwade.
Účastnili se soudruh Kim Jong Čchol, místopředseda Ústředního výboru KSP, a soudružka Kim Jo Čong, zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru KSP.

Podávaje si ruce postupně se zvláštním vyslancem a jeho stranou, vážený soudruh nejvyšší vůdce je srdečně uvítal na návštěvě Pchjongjangu.

 

 

Čong Ui Jong zdvořile předal osobní dopis Mun Če Ina váženému soudruhu nejvyššímu vůdci.

Členové delegace zvláštního vyslance poděkovali váženému soudruhu nejvyššímu vůdci za to, že vyslal delegaci na vysoké úrovni a různé početné delegace na 23. zimní olympijské hry jako hybnou sílu k jejich úspěšnému pořádání.

Vyjadřuje za to poděkování, vážený soudruh nejvyšší vůdce řekl, že je přirozené být šťasten z příznivé události spoluobčanů stejné krve a pomoci jim. Zimní olympijské hry sloužily jako velmi důležitá příležitost k prokázání vytrvalosti a prestiže našeho národa doma i v zahraničí a poskytnuly dobrou atmosféru usmíření, jednoty a dialogu mezi severem a jihem, dodal.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vedl otevřenou rozpravu se stranou delegace zvláštního vyslance jižní strany o otázkách, které vznikají při aktivním zlepšování severojižních vztahů a zajištění míru a stability na Korejském poloostrově. Opakovaně objasnil, že je to náš konzistentní a principiální postoj a jeho pevná vůle energicky rozvíjet vztahy mezi severem a jihem a napsat nové dějiny národního znovusjednocení soustředěným úsilím našeho národa, abychom na něj byli před světem pyšni.

Vyslechnuv od zvláštního vyslance jižní strany záměr prezidenta Mun Če Ina o jednání na nejvyšší úrovni, vážený soudruh nejvyšší vůdce si s ním vyměnil názory a projevil spokojený souhlas.

 

 

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vydal důležitý pokyn příslušnému oboru k rychlému podniknutí praktických opatření. Dále provedl výměnu hlubokých názorů na otázky uvolnění akutního vojenského napětí na Korejském poloostrově a aktivování všestranného dialogu, kontaktů, spolupráce a výměny.

Rozhovor mezi váženým soudruhem nejvyšším vůdcem a delegací zvláštního vyslance prezidenta Mun Če Ina se konal v krajanské a upřímné atmosféře.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un se nechal vyfotografovat se členy delegace.

 


 

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce (KSP), předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, v pondělí uspořádal večeři pro členy delegace zvláštního vyslance jihokorejského prezidenta na návštěvě Pchjongjangu.
V jídelně vážený soudruh nejvyšší vůdce společně se svou chotí soudružkou Ri Sol Ču srdečně uvítal Čong Ui Jonga, vedoucího Úřadu Státní bezpečnosti Čchongwade, který je zvláštním vyslancem prezidenta Mun Če Ina; So Huna, ředitele Národní zpravodajské služby; Čchon He Songa, náměstka ministra sjednocení; Kim Sang Gjuna, zástupce ředitele Národní zpravodajské služby; a Jun Kon Jonga, vedoucího Úřadu pro státní záležitosti Čchongwade.
Účastnili se soudruh Kim Jong Čchol, místopředseda Ústředního výboru KSP, soudružka Kim Jo Čong, zástupkyně vedoucího oddělení Ústředního výboru KSP, a příslušní funkcionáři.
Večeře probíhala v srdečné atmosféře přetékající krajanskými city.

 Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp