Skip to content

23. zimní olympijské hry skončily

 

Pchjongjang, 26. února čučche 107 (2018) (KCNA) – 23. zimní olympijské hry, které byly zahájeny 9. února v Pchjongčchangu v jižní Koreji, skončily. Jejich slavnostní ukončení se konalo v neděli na pchjongčchangském olympijském stadionu. 

 

Přítomna byla delegace Korejské lidově demokratické republiky na vysoké úrovni pod vedením soudruha Kim Jong Čchola, místopředsedy Ústředního výboru Korejské strany práce, a delegace jejího Národního olympijského výboru a povzbuzující skupina, a povzbuzující skupina Generální asociace korejských obyvatel v Japonsku (Čchongrjonu).

Účastnili se prezident Mun Če In a osobnosti politických a společenských kruhů jižní Koreje, prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, vysoce postavené osobnosti z různých zemí, zahraniční hosté a sportovní fanoušci.

Když na stadion vstoupili sportovci severní a jižní Koreje a další hráči a činitelé různých zemí a regionů světa, kteří se zúčastnili 23. zimních olympijských her, diváci je přivítali potleskem.

Soudruh Kim Jong Čchol a prezident Mun Če In a jeho žena se postavili, aby zamávali sportovcům severu a jihu, když šli kolem tribuny.

Za hraní olympijské hymny byla stažena olympijská vlajka a předána hostitelské zemi 24. zimních olympijských her.

Předseda organizačního výboru 23. zimních olympijských her a prezident Mezinárodního olympijského výboru přednesli projevy, následované prohlášením o ukončení olympijských her, a olympijský oheň byl uhašen.

Před uzavíracím obřadem se soudruh Kim Jong Čchol setkal a srdečně pozdravil se sportovci KLDR účastnícími se olympijských her.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp