Skip to content

Probíhá 22. festival nesmrtelných květin kimčongilií

Pchjongjang, 19. února čučche 107 (2018) (KCNA) – 22. festival kimčongilií probíhá za vysoké návštěvnosti v hlavním městě KLDR Pchjongjangu.

Od jeho otevření jej denně navštívily desítky tisíc lidí.


 

To, co na festivalu přitahuje mnoho návštěvníků, je výstavka Korejského výboru pro kulturní vztahy se zahraničními zeměmi, která zobrazuje vlajku Korejské strany práce s více než 300 kvetoucími kimčongiliemi, včetně 50 kimčongilií darovaných organizacemi přátelství a solidarity a osobnostmi různých zemí.

Ústřední stálý výbor Generálního svazu Korejců v Japonsku uvedl na výstavu 216 kvetoucích kimčongilií znázorňujících Čong Ilův štít s fotografií velkého vůdce soudruha Kim Čong Ila uprostřed.

Výstavka Výboru pro mírové znovusjednocení země ukazuje velký květinový koš a korejskou mapu složenou z více než 600 kvetoucích kimčongilií, včetně více než 80 kvetoucích kimčongilií zasílaných zahraničními Korejci a bývalými dlouhodobými vězni (vězněnými loutkovým režimem v jižní Koreji, pozn. překl.), kteří nezměnili své přesvědčení, vštěpuje návštěvníkům pevné přesvědčení, že znovusjednocená prosperující mocnost bude jistě vybudována, protože jsou vedeni váženým nejvyšším vůdcem soudruhem Kim Čong Unem.

 


 

A více než 200 kvetoucích kimčongilií a více než 150 dalších květin na výstavce Kim Ir Senovy univerzity, znázorňujících rudou vlajku obepínající zeměkouli, ukazuje nezdolného ducha jejích učitelů a studentů, kteří usilují o uskutečnění plánu velkého generála přeměnit univerzitu ve světovou první třídu.

Pozorujíce kimčongilie v plném rozkvětu v místě konání festivalu, návštěvníci hluboce pociťují velký obdiv k soudruhu Kim Čong Ilovi.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp