Skip to content

KLDR odmítá pomlouvačnou kampaň ohledně úmrtí zločince Warmbiera

Pchjongjang, 18. února čučche 107 (2018) (KCNA) – Spojené státy by měly být obezřetné a ovládat se, majíce na paměti, že pokud budou pokračovat v pomlouvačné kampani proti KLDR, zatímco bezdůvodně vyvolávají spory s KLDR v otázce lidských práv, draze zaplatí za všechny důsledky, uvedl vedoucí informačního oddělení Institutu amerických studií Ministerstva zahraničních věcí KLDR ve svém prohlášení z 15. února.

Prohlášení bylo vydáno, když Spojené státy zintenzivnily kampaň hanobící KLDR opětovným spojováním úmrtí amerického studenta Otto Fredericka Warmbiera s KLDR. Podle prohlášení byl Warmbier zločincem, který byl 16. března 2016 odsouzen k nuceným pracím podle zákona KLDR o zjevných proviněních spácháním nepřátelství vůči KLDR na misi, zadané proti KLDR americkou organizací. Je to současná administrativa USA, která by měla odpovědět, proč náhle zemřel za méně než týden poté, co se vrátil do USA se všemi životními ukazateli normálními, uvádí prohlášení.

Ačkoli byl zločincem, KLDR vyhověla žádosti současné americké administrativy a vrátila jej z humanitárního hlediska domů podle rozsudku Ústředního soudu ze dne 13. června 2017 s ohledem na jeho špatné zdraví. Trumpův klan však záměrně přikrmuje pomlouvačnou kampaň proti KLDR  v souvislosti s jeho smrtí, prohlašuje zpráva a dodává, že je to výrazem jejich lstivého triku, který ospravedlňuje pokus o násilné potlačení KLDR tím, že poškozuje její mezinárodní obraz a nachází záminku pro zintenzivnění mezinárodní nátlakové kampaně, omráčené silou KLDR, která dosáhla postavení strategického národa.


Korejská ústřední tisková agentura –
KCNA, http://www.kcna.kp