Skip to content

Rodong Sinmun vyzýva na odstránenie ideologickej a kultúrnej otravy imperializmom

Pchjongjang 20. januára čučche 107 (2018) (KCNA) – Pre všetky národy, ktoré sa usilujú o nezávislosť a bojujú proti imperializmu, je dôležité, aby bojovali proti otrave dekadentnými ideológiami a kultúrou, ktorá je v skutočnosti bojom proti ich suverenite a dôstojnosti, píšu Robotnícke noviny (Rodong Sinmun) v sobotňajšom článku.

Článok pokračuje:
Imperialisti považujú reakcionársku ideologickú a kultúrnu otravu za najefektívnejší spôsob, ako ľahko uspieť v ich agresii a dravých úmysloch.

Degenerovaná reakčná ideológia a americký pohľad na hodnoty, ktoré boli použité ako vodítko pre agresiu, v súčasnosti zohrávajú v tejto agresii hlavnú úlohu.

Pre imperialistov je nastupujúca generácia hlavným cieľom ich skorumpovanej ideologickej a kultúrnej otravy.

Prostredníctvom filmov, novín, časopisov, internetu a iných médií, ktoré mladí ľudia veľmi používajú, ich imperialisti kazia a degenerujú, pričom šíria ilúzie o imperializme.

Títo mladí ľudia, nakazení luxusom a pôžitkom, sa nevedomky zmenia na renegátov svojich krajín a poskokov imperializmu.

Niektoré krajiny boli svedkami zmeny režimu a pádu vlády, pričom mladí ľudia prevzali vedenie a spôsobili chaos. To všetko preto, lebo boli nakazení imperialistickou ideologickou a kultúrnou otravou.

Boj v ideologickej a kultúrnej oblasti je vojna bez streľby. A zlé výsledky tohoto boja spôsobia horšie následky ako porážka vo vojne.

Buržoázna ideologická a kultúrna otrava je nebezpečnejšia ako hrozivý nepriateľ, ktorý prichádza do útoku so zbraňami.

Akékoľvek váhanie a ústupok v ideologickej konfrontácii by otvoril cestu buržoáznej ideologickej a kultúrnej otrave a potom by pošpinil osud národa a krajiny.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp