Skip to content

Pobyt tvůrců rakety Hwasong-14 v Pchjongjangu a oslavy jejich úspěchu

 

Pchjongjang, 11. července čučche 106 (2017) (KCNA) – Funkcionáři, vědci a technici v oblasti obranné vědy, kteří přispěli k úspěšnému testu mezikontinentální balistické střely Hwasong-14, navštívili Muzeum korejské revoluce.

V ústředním sále muzea vzdali hold uměleckým dílům zobrazujícím velké vůdce soudruhy Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

 

Jsouce informováni o tom, že bylo vybudováno jako největší revoluční muzeum, prošli kolem historických památek a zobrazených údajů.

Navštívili také Muzeum dějin přírody a Ústřední zoologickou zahradu.

A strávili příjemný čas v Lidovém zábavním parku Rungna, delfináriu Rungna a vodním parku Munsu.

 

Přispěvatelé k úspěšnému zkušebnímu odpálení mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14 navštívili v sobotu Mangjongde, rodiště velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena. Prohlédli si Revoluční muzeum Mangjongde, vzpomínajíce na jeho zásluhy. V jeho rodném domě si prohlédli historické památky, které zde byly zachovány.

Ve stejný den cestovali na revoluční místo Pchjongčchon.

 

 

Položili kytice před nástěnnou mozaiku zobrazující velké vůdce soudruhy Kim Ir Sena a Kim Čong Ila a hrdinku protijaponské války Kim Čong Suk a vzdali jim hold.

Připomněli si revoluční činnost neskonale velkých osob a prohlédli si jejich fotografie v revolučním muzeu.

Obešli si další části revolučního místa, jako je památník na polní vedení neskonale velkých osob a kulomet.

 

 

 

Setkání na oslavu úspěšného testu rakety Hwasong-14

 

 

Setkání mladého předvoje na oslavu úspěšného testovacího startu mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14 se v úterý uskutečnilo v Přírodním divadle Parku mládeže.

Řečníci na setkání vyslovili gratulaci vědcům a technikům v oblasti obrany, kteří uspěli ve zkoušce mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14 na první pokus s bojovým duchem a charakterem při uskutečňování záměrů a představ Korejské strany práce tím, že věnovali veškerou svou moudrost a energii.

 

 

Soudruh Čon Jong Nam, první tajemník ÚV Kimirsensko-kimčongilského svazu mládeže

 

Poznamenali, že mladý předvoj, rozvíjející se skupina revoluce songun, bude pevně držet zbraň revoluce a třídy a důkladně ochrání obrannou linii země a socialistického systému. Pokud se imperialisté USA a skupina zrádců odváží zaútočit, mladý předvoj si nenechá ujít příležitost rozdrtit agresory cenným mečem korejské jaderné zbraně a dokončí historickou věc národního znovusjednocení bez zbytečného odkladu.

Volali po výuce v bojovém duchu a charakteru vědců a techniků v oblasti obranné vědy a vytvoření řady nových legendárních příběhů hrdinné mládeže postupně ve všech oblastech budování mocné socialistické země.

Na setkání byl přítomen soudruh Ri Il Hwan, ředitel oddělení ÚV KSP, příslušní funkcionáři a zástupci Svazu mládeže, mládeže a studentů.

 

 

 

Zemědělští dělníci a členové Svazu zemědělských pracovníků Koreje se setkali v Jednotném zemědělském družstvu Čangčchon ve čtvrti Sadong v Pchjongjangu, aby oslavili úspěšný test mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14.

Upevnili svou vůli k energičtějšímu provádění různých forem masového hnutí a socialistického soutěžení, aby oslavili dnešní velkou a mimořádnou událost zvýšenou produkcí obilí.

 

 

Funkcionářky a členky Svazu žen se v pondělí setkaly na nádvoří Revolučního muzea Čonsungu, aby oslavily úspěšný test mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14.

Na setkání řečnice uvedly, že úspěšný test ukázal hrdinný duch mocného pektusanského národa a nevyčerpatelnou národní sílu, která uhání jako vítr díky soběstačnosti a samostatnému rozvoji a představuje velké vítězství, které zasazuje nemilosrdný úder nepřátelům, jež se zoufale snaží zabránit dynamickému pokroku KLDR.

 

Vyzvaly k dynamickému pochodu vpřed ke konečnému vítězství věci revoluce čučche po cestě stanovené sedmým sjezdem Korejské strany práce.

 

 

V neděli se v provinciích uskutečnila armádně – lidová setkání, která oslavila úspěšný test mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14.

Zúčastnili se jich funkcionáři stranických a mocenských orgánů, organizací pracujících, průmyslových podniků, družstev a univerzit, sloužící personál Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, pracující lidé ze všech oblastí života a mládež a studenti.

 

 

Byla přečtena zpráva Akademie obranné vědy KLDR o úspěšném testu mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14. A následovaly gratulační projevy následovaly funkcionářů strany, orgánů ozbrojených sil a Svazu mládeže.

Řečníci s hrdostí uvedli, že velký úspěch Hwasong-14 je nanejvýše vzrušujícím vítězstvím v 5000letých dějinách národa. Pokračovali: Pokud imperialisté USA a jihokorejská loutková skupina zrádců spáchají i sebemenší bezohlednou vojenskou provokaci proti KLDR, Korejská lidová armáda bezohledně zničí agresivní síly zbraní hory Pektu s vůlí zničit nepřátele do posledního muže.

 

 

Níže umístěné snímky zobrazují oslavy úspěšného testu mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14 v Pchjongjangu.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp