Skip to content

Pracující KLDR se zavazují prohloubit třídní uvědomění a pomstít se imperialistům

Pchjongjang, 21. června čučche 106 (2017) (KCNA) – Pracující a členové Generální federace odborových svazů Koreje (GFTUK) se ve středu setkali na náměstí před Ústředním domem třídního vzdělávání, aby slíbili pomstu agresorům USA ve vztahu k 25. červnu, Dni boje proti americkému imperialismu.

 

Ču Jong Gil, předseda ÚV GFTUK, přednesl zprávu, po níž následovaly projevy.

Referent a mluvčí označili válku zažehnutou americkými imperialisty za lupičskou válku agrese, aby celou Koreu změnili ve svou kolonii, a nejbarbarštější válku ničení v dějinách lidské války.

Zdůraznili, že ačkoli USA nevynechaly žádné prostředky, které by mladou KLDR udusily v její kolébce, nedokázaly si podmanit armádu a lid KLDR, kteří povstali jako jeden muž k obraně země, těsně semknuti kolem velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena (Kim Il Sunga).

 

 

Vzdáleny nabytí poučení z hořké porážky, kterou utrpěly v minulé válce, USA se nyní stále pekelně zaměřují na brutální nátlak, sankce a manévry jaderné války proti KLDR, dokonce i naplánování ohavného státem podporovaného terorismu, který se odvažuje ublížit důstojnosti jejího nejvyššího vedení, vyřkli obvinění.

Vyjádřili vůli důkladně zavést novou linii strany v rozvoji dvou front v duchu soběstačnosti a samostatného rozvoje, s puškou v jedné ruce a kladivem ve druhé, a tak vítězně ukončit porážku USA a hrdě vybudovat mocnou socialistickou zemi.

 

Sinčchon, 22. června čučche 106 (2017) (KCNA) – Funkcionářky a členky Socialistického svazu žen se setkaly 22. června před Sinčchonským muzeem, aby se zavázaly k pomstě americkým imperialistickým agresorům s souvislosti se Dnem boje proti americkému imperialismu.

Čang Čchun Sil, předsedkyně Ústředního výboru Svazu žen, přednesla na shromáždění zprávu, následovanou projevy.

 

 

Referentka a řečnice poukázaly na skutečnost, že v době strategického dočasného ústupu během osvobozenecké války američtí imperialističtí agresoři okupovali Sinčchonský kraj a organizovali různé reakční organizace a zmasakrovali 35 000 vlastenců a dalších lidí, čtvrtinu obyvatel kraje, nejkrutějším způsobem za méně než dva měsíce.

Požadovaly zintenzivnění třídního vzdělání, aby prodchlo členky Svazu žen antiimperialistickým a antiamerickým třídním uvědoměním proti úhlavnímu nepříteli, dobře si uvědomujíce, že ​​třídní boj se postupně zostřuje společně s postupující revolucí.

 

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp