Skip to content

Kim Čong Un viedol skúšobný odpal novej rakety

Pchjongjang, 15. mája čučche 106 (2017) (Rodong Sinmun) – Skúšobný odpal novej balistickej rakety stredného doletu Hwasong-12 bol v nedeľu úspešne uskutočnený vedcami a technikmi v oblasti raketového výskumu, ktorí odvážne postupujú smerom k novému cieľu, vybudovať svetovú jadrovú mocnosť v súlade s prezieravou myšlienkou predsedu Kórejskej strany práce, predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a najvyššieho veliteľa Kórejskej ľudovej armády, súdruha Kim Čong Una.

Kim Čong Un osobne viedol túto skúšku. Pri pohľade na Hwasong-12 vyjadril svoju spokojnosť s vlastníctvom ďalšej „zbrane Čučche“ – dokonalého systému zbraní, ktorý je v súlade s vojenskou takticko-strategickou myšlienkou KSP a požiadavkami súčasnej doby. Skúšobný odpal bol vykonaný v najvyššom uhle s ohľadom na bezpečnosť susedných krajín. Odpal bol zameraný na preskúšanie taktických a technologických parametrov novo vyvinutej balistickej rakety schopnej niesť ťažkú ​​jadrovú hlavicu.

Na rozkaz súdruha Kim Čong Una bola nová raketa Hwasong-12 vypustená v nedeľu v 04:58.
Raketa presne zasiahla zamerané otvorené more vo vzdialenosti 787 kilometrov potom, čo vyletela do maximálnej výšky 2111,5 km po svojej plánovanej letovej dráhe. Tento odpal úplne preukázal technické parametre rakety novo navrhnutej v kórejskom štýle vedcami a technikmi z oblasti obrany, ako sú napríklad systémy navádzania a stabilizácie, konštrukčné systémy a hermetizácia, kontrolné a spúšťacie systémy. Opätovne potvrdili spoľahlivosť nového raketového motora v praktických podmienkach. Taktiež overil funkciu navádzania hlavice v najhoršej situácii opätovného vstupu a presnú výkonnosť detonačného systému.

Súdruh Kim Čong Un v objatí funkcionárov z oblasti raketového výskumu povedal, že tvrdo pracovali na dosiahnutí úžasných vecí. Pri tejto príležitosti sa odfotografoval s funkcionármi, vedcami a technikmi, ktorí sa zúčastnili skúšobného odpalu. Veľmi ocenil ich oddanosť pri vývoji balistickej rakety stredného doletu kórejského štýlu a osobitne im vo svojom mene poďakoval. Vyjadril dôveru, že úspešný skúšobný odpal rakety Hwasong-12 ukázal vysokú úroveň vedy a obrannej technológie KĽDR a bude mať špecifický význam pre zabezpečenie mieru a stability na Kórejskom polostrove a v celom regióne. Vyjadril sa, že ide o najväčšie víťazstvo kórejského ľudu.

Vyhlásil, že KĽDR je hodná mena jadrovej mocnosti, nezáležiac od toho, či to niekto uznáva alebo nie. Zdôraznil, že KĽDR bude prísne dohliadať na tých, čo sa dopúšťajú jadrového vydierania a jadrového zastrašovania, ktoré sa nepredstaviteľne rýchlo zintenzívňuje. Spojené štáty masívne prinášajú jadrové zbrane do blízkosti Kórejského polostrova s ​​cieľom ohroziť a vydierať KĽDR, ale tieto zbabelé spôsoby amerických chvastúňov, ktorí vojensky zastrašujú slabé krajiny a národy bez jadrových zbraní, nikdy nemôžu fungovať pri KĽDR, povedal, zdôrazňujúc, že ​​ak sa USA odvážia rozhodnúť pre vojenskú provokáciu proti KĽDR, sme na to pripravení.

Povedal, že najdokonalejší zbraňový systém na svete sa nikdy nestane večným exkluzívnym majetkom USA, vyjadrujúc presvedčenie, že deň, kedy KĽDR použije podobné odvetné prostriedky, príde. Pokračoval, že USA pri tejto príležitosti jasne vidia, či balistické rakety KĽDR predstavujú skutočnú hrozbu alebo nie.
Dodal, že ak sa Spojené štáty pokúsia nevhodne vyprovokovať KĽDR, neuniknú z najväčšej katastrofy v histórii a dôrazne varoval USA, aby brali na zreteľ skutočnosť, že ich pevninské a tichomorské oblasti pôsobenia sú pri prípadnom údere KĽDR na dostrel a že KĽDR má všetky bojové prostriedky na odvetný úder.

Dal pokyn vedcom a technikom v oblasti raketového výskumu, aby neustále rozvíjali presnejšie a rozmanité nukleárne a jadrové úderné prostriedky, aby sa neuspokojili s úspechmi a pripravovali ďalšie testy, až kým USA a ich vazali neurobia správnu a rozumnú voľbu.

 http://rodong.rep.kp/