Skip to content

Kim Čong Un sázel stromy se studenty Revoluční školy Mangjongde

Pchjongjang, 3. března čučche 106 (2017)  (KCNA) – Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, navštívil Revoluční školu Mangjongde a vysázel stromy se jejími studenty ve čtvrtek, Den výsadby stromů.

mm00253030

 

Když vážený nejvyšší vůdce Kim Čong Un spolu s Ri Sol Ču (svou manželkou, pozn. překl.) dorazil do školy, její studenti a učitelé, kteří vysazovali stromy, propukli v jásot “hurá!”

Setkal se se studenty a poptav se po jejich věku, třídách a studiu a organizačním životě s otcovskou láskou, poplácal je po tvářích.

Řka, že dnes je významný Den výsadby stromů, kdy se prezident Kim Ir Sen (Kim Il Sung) ujal vedení v kampani výsadby stromů, dodal, že studenti Revoluční školy Mangjongde vstoupili do jeho mysli, když přemýšlel o tom, kde by sázel stromy ve významný den, a navštívil je.

 

mm00253032

mm00253033

 

Poznamenal, že studenti školy, kteří vyrůstají v nástupce a páteřní prvky revoluce, by měli také řádně převzít vedení ve výsadbě stromů.

Uvedl, že by učitelé měli vést studenty k věnování jejich upřímnosti a nadšení do výsadby stromů s mimořádným vědomím, že by měli projevit své čisté svědomí a horoucí vlastenectví výsadbou stromů a s vůlí převzít dobrou péči o lesy, dokonce kdyby jejich těla měla sloužit jako kořeny a základna hnojiva.

Poznamenal, že pouze tehdy, když má člověk vřelou lásku k zemi od svého dětství, může se stát opravdovým vlastencem a skutečným funkcionářem požadovaným stranou, který by sám pracoval pro prosperitu země na jakékoli místě, kam bude stranou zařazen.

 

mm00253031

Učil studenty snadno pochopitelným způsobem, řka, že je možné zajistit rychlé zakořenění, když jsou stromy vysazeny v souladu s vědeckými a technickými požadavky a že důležité v sázení stromů není, kolik stromů se vysadí, ale kolik stromů zakoření.

Pak se osobně sázel stromy po dlouhou dobu, kopat díry, zaléval a udupával.

 

mm00253034

mm00253035

 

Studenti, povzbuzeni jeho vedením, uspíšili svou práci.

Věnuje pozornost vysazeným stromům jednomu po druhém, pochválil všechny studenty za tuto dobrou práci. Řekl, že by měli vzpomenout na dnešek, vidouce stromy, které vysoko vyrostly, když navštíví toto místo jako dospělí.

Těše se pohledem z ptačí perspektivy na školu oděnou v hustou zeleň, řekl, že škola má hustý les a nyní zde už není žádný prostor pro výsadbu stromů.

Řekl funkcionářům, aby studenti navštívili místa spojená s nesmrtelnými zásluhami vedení prezidenta Kim Ir Sena a vůdce Kim Čong Ila, včetně Paláce slunce Kumsusan, a vysadili zde stromy, a prohlédli si moderní (lesní) školku 122 Korejské lidové armády tak, aby se mohli seznámit s vědeckým způsobem výsadby stromů.

 

mm00253037mm00253036

 

Vyzval studenty, kteří rostou, pijí voda a dýchají vzduch v Mangjongde, aby šli příkladem v kampani obnovy lesů.

Uvedl úkoly, které poslouží jako vodítko pro výchovu a vzdělávání a řízení a provoz školy.

Fotografoval se se studenty školy.

Provázeli ho  Hwang Pjong So a Kim Jong Su.

mm00253038 mm00253039

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp