Skip to content

Známky k úkolům nového roku

znamky_01-0

 

Pchjongjang, 11. února čučche 106 (2017) (KCNA) – Nové známky (čtyři listy), které odrážejí podstatu novoročního projevu pro čučche 106 (2017), předneseného nejvyšším vůdcem Kim Čong Unem, byly vydány v KLDR.

znamky_02-0

 

Jeden z listů zdůrazňuje, že jednomyslná jednota a duch sebedůvěry a seberozvoje jsou cennou pravdou revoluce čučche, dokázanou boji v roce 2016. V jeho horní části je umístěn nápis „2016, rok revoluční události, rok velké změny, zapsané v dějinách naší strany a země“. Také nese nápisy a obrázky ukazující skvělé úspěchy, dosažené loni armádou a lidem KLDR pod vedením Korejské strany práce.

 

znamky_03-0

 

List ve tvaru atomu s heslem „Urychleme vítězný postup socialismu s velkým duchem sebedůvěry a seberozvoje jako dynamická síla!“ nese známku vyzývající energetiku, hutní a chemický průmysl, aby se ujaly vedení, a obrazy představující úkoly příslušných odvětví k soustředění úsilí na provádění pětileté strategie národního hospodářského rozvoje.

Další list odráží myšlenku novoročního projevu ustavit tento rok 85. výročí založení Korejské lidové armády (KLA) dalším rokem tréninku, dalším rokem zdokonalování její bojové připravenosti a rozdmýchat divoké plameny zvyšování vojenského potenciálu pro výcvik všech důstojníků a mužstva KLA jako bojovníků jeden za sto, tygrů hory Pektu, s nápisem „Dále upevněme politickou a vojenskou pozici socialismu jako nedobytnou pevnost“.

 

znamky_04-0

 

V horní části jiného listu jsou vytištěna písmena „Nastolme v celé straně revoluční atmosféru nesobecké tvorby, která je věnována úsilí pro dobro lidu“ s podstatou přísahy váženého nejvyššího vůdce, aby se stal skutečným služebníkem věrným lidu, a známka vyzývající funkcionáře vyhledávat další úkoly v zájmu lidu.

 

Výstavy korejských známek

 

znamky_07-0

Expozice korejských známek byly otevřeny v místě konání výstavy korejských známek a Muzeu korejských známek 10. února u příležitosti výročí narození předsedy Kim Čong Ila.

V místech konání výstav jsou umístěny fotografie, představující známky zobrazující portréty usměvavého prezidenta Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) a Kim Čong Ila.

 

znamky_06-0

 

Vystaveny jsou známky různých témat ukazující revoluční životní dráhu Kim Čong Ila a osobnost nejvyššího vůdce Kim Čong Una jako velkého muže.

Výstavy zůstanou otevřeny do 20. února.

 

znamky_08-0 znamky_09-0

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

http://www.naenara.com.kp/en/news/?0+100142

http://www.naenara.com.kp/en/news/?0+100150