Skip to content

Kondolence soudruhu Raúlu Castrovi

kimirsen_castro

Pchjongjang, 27. listopadu čučche 105 (2016) (KCNA) – Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, v neděli zaslal kondolenční zprávu Raúlu Castru Ruzovi, prvnímu tajemníkovi Ústředního výboru Komunistické strany Kuby, předsedovi Státní rady a předsedovi Rady ministrů Kubánské republiky.


Zpráva říká:

Po vyslechnutí smutné zprávy, že soudruh Fidel Castro Ruz, nejvyšší vůdce kubánské revoluce, nečekaně zemřel, vyjadřuji hlubokou soustrast Vám a skrze Vás kubánské straně, vládě a lidu a pozůstalým členům rodiny zemřelého.
castro_fidel

Soudruh Fidel Castro Ruz  vedl krvavé boje v letech svého mládí se zbraní v ruce, k dosažení vítězství kubánské revoluce.
Soudruh Fidel Castro Ruz byl vynikajícím vůdcem kubánského lidu a význačným politickým aktivistou, který významně přispěl k naplnění věci nezávislosti proti imperialismu, věci socialismu a spravedlnosti, když čestně bránil suverenitu a důstojnost země, nastolil socialistický systém, v němž se lidé stali skutečnými pány poprvé na západní polokouli a věnoval celý svůj život prosperitě země a štěstí lidu.
Byl blízkým přítelem a soudruhem korejského lidu, který vykonal veškeré úsilí o posílení přátelských a kooperativních vztahů mezi oběma stranami, vládami a národy našich dvou zemí a rozšiřoval pevnou podporu a povzbuzení našim snahám o národní znovusjednocení a spravedlivou věc neměnného revolučního principu a povinnosti po více než půl století.
I když zemřel, zůstanou veliké činy, které vykonal,  navždy v srdcích lidu našich dvou zemí a srdcích pokrokového lidstva.
castro_raul_01

Vyjádřuji přesvědčení, že revoluční kubánský lid překoná bolest, utrpěnou ztrátou svého významného vůdce a jistě vybuduje prosperující ideální lidskou společnost a dosáhne vítězství věci socialismu pod Vaším moudrým vedením, soudruhu Raúle Castro Ruzi, věren celoživotnímu záměru soudruha Fidela Castra Ruz.
Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp
MM00242850