Skip to content

Koreo-američan odsouzen na 10 let nucených prací

proces_01

Pchjongjang, 29. dubna čučche 105 (2016) (KCNA) – Nejvyšší soud Korejské lidově demokratické republiky dne 29. dubna uspořádal proces s Kim Tong Cholem, Koreo-američanem, který byl zatčen během páchání spiknutí k podvracení státu a špionáže proti KLDR.
Procesu se účastnili jako pozorovatelé občané různých profesí.
Proces prozkoumal případ Kima, obviněného z porušení článků 60 a 64 trestního zákoníku KLDR, a písemná obžaloba potvrzující jeho zločiny byla podána před prošetřením okolností daného případu.

proces_02

V průběhu vyšetřování se obžalovaný přiznal ke všem zločinům, kterých se dopustil s cílem svrhnout sociální systém KLDR, přitom zlomyslně pomlouvav důstojnost jejího nejvyššího vedení a její politický systém a shromáždiv a podav informace o jejích stranických, státních a vojenských záležitostech jihokorejské loutkové vládě, což se rovná spiknutí k podvracení státu a špionáži.
Poté svědci učinili prohlášení a byly předloženy důkazy k prokázání zločinů obviněného.
Státní zástupce požadoval 15 let nucených prací pro obviněného a tvrdil, že je vázán přísným trestem práva KLDR, protože se (obviněný) dopustil zmíněných trestných činů v plánu na svržení socialistického systému KLDR.

proces_03

Obhájce požádal soud, aby zmírnil požadovaný trest, argumentuje, že zločiny obžalovaného jsou velmi vážné, ale on je starý a může učinit pokání ze svých chyb, až se stane svědkem skutečného obrazu prosperující KLDR.
Soud ho odsoudil na deset let nucených prací.

kcna.kp

proces_05 proces_06 proces_04