Skip to content

Manželia – vodiči električky

Súdruh Kim Tong Hjok a súdružka Ri Jong Hi sú manželia. Už viac ako desať rokov pracujú ako vodiči električiek vo vozovni Rangnang, spadajúcej pod Pchjongjanský úrad riadenia osobnej dopravy.

V mladosti, počas štúdia na odbornej škole, sa Jong Hi zamilovala do Tong Hjoka, keď ju očaril jeho sen stať sa vodičom električky, dopravného prostriedku občanov Pchjongjangu. A tak sa stala jeho ženou.

Dnes pracujú ako vodiči v súlade s heslom „Slúžime ľudu!,” napísanom na bočných stranách ich električiek. Toto heslo sa zároveň stalo mottom ich života.

Jong Hi s úsmevom hovorí, že keď začala jazdiť, bolo pre ňu veľmi ťažké ovládať pantograf a trakčný motor. Tong Hjok povedal, že sa cíti, akoby ich všetky ulice vítali, keď jazdí za električkou svojej ženy po sviežich a čistých uliciach hlavného mesta.

Vo svojej duši manželia prechovávajú ušľachtilý zmysel pre občiansku povinnosť, uvedomujúc si, že sú zodpovední za prepravu občanov zúčastňujúcich sa na výstavbe mocnej socialistickej krajiny.

S pocitom náklonnosti k svojej profesii zabezpečujú prevádzku vozidiel na vysokej úrovni, každoročne úspešne plnia plán osobnej dopravy, udržiavajú električky v špičkovom stave, vzájomne si pomáhajú a navzájom sa podporujú. Vďaka tomu vždy dosahujú úspechy v socialistických súťažiach.

Riaditeľ prevádzky súdruh Hwang In Gon povedal, že oddane slúžia cestujúcim, nikdy neurobili žiadnu vážnu chybu a doteraz nezaznamenali ani jednu nehodu.

Teraz je súdruh Kim Tong Hjok vodičom prototypu novej električky. O svoju električku sa dobre stará a usiluje sa o bezpečnú prepravu. Hovorí: “Naši občania majú radi novú električku. Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som svoju prácu vykonával ako služobník ľudu.”

Naša vlasť (Nenara) – www.naenara.com.kp