Skip to content

4. rozšířené zasedání 8. Ústřední vojenské komise KSP


 

Pchjongjang 7. února čučche 112 (2023) (KCNA) – V době, kdy prudce vzrůstá morálka a bojové nadšení Korejské lidové armády jako nepřemožitelné vojenské síly, aby spolehlivě zaručila dynamický postup věci socialismu našeho stylu, se 6. února v sídle Ústředního výboru strany konalo 4. rozšířené zasedání 8. Ústřední vojenské komise Korejské strany práce.

Rozšířenému zasedání předsedal generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un.

Na rozšířeném zasedání byly do hloubky projednány hlavní vojensko-politické úkoly pro rok 2023 a dlouhodobé otázky týkající se budování ozbrojených sil.

Vážený soudruh Kim Čong Un svolal rozšířenou schůzi Ústřední vojenské komise strany na historický den, kdy si připomínáme 60. výročí nastolení hesla „jeden proti stu“ velkým vůdcem soudruhem Kim Ir Senem, důležitého mezníku v budování mocné armády a revolučních vojensko-politických aktivit ozbrojených sil republiky. Při pohledu na váženého soudruha Kim Čong Una složili velitelé lidové armády a všichni účastníci rozšířeného zasedání Ústřední vojenské komise strany pevnou přísahu, že budou důstojně plnit své důležité závazky při provádění vojenské politiky naší strany.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp