Skip to content

Uskutečnilo se 8. celostátní shromáždění válečných veteránů


 

Pchjongjang 27. července čučche 111 (2022) (KCNA) – Za ušlechtilé úcty a vřelých gratulací všech obyvatel země se 26. července v Pchjongjangu konalo 8. celostátní shromáždění válečných veteránů.

Shromáždění se zúčastnili členové prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce.

Přítomny byly kádry strany a vlády, vedoucí funkcionáři ozbrojených sil, účastníci Vlastenecké osvobozenecké války, průvodci po místech historické revoluční slávy spojených s vítězstvím ve válce, kadeti revolučních škol, sloužící mužstvo ozbrojených sil republiky, pracující a studenti.

Člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník Ústředního výboru strany pro organizační záležitosti soudruh Čo Jong Won předal blahopřání Ústředního výboru Korejské strany práce válečným veteránům země oslavujícím velký Den vítězství.

Účastník Vlastenecké osvobozenecké války soudruh Sin Čon Min ve svém projevu na shromáždění vyjádřil hlubokou vděčnost Ústřednímu výboru strany, který opět pozval válečné veterány na slavnostní a významné shromáždění a poskytl jim nekonečnou slávu a štěstí.

Řečníci srdečně poblahopřáli válečným veteránům, slavným hrdinům národa a skutečným vlastencům, kteří oddaně bránili naši vlast a nešetřili svou krev a mládí.

 

 

Váleční veteráni předali vlajku republiky nové generaci

 

 

Účastníci 8. celostátního shromáždění válečných veteránů uctili památku bývalých velitelů a spolubojovníků

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp