Skip to content

Soudruh KIM ČONG UN na místě sledoval zkušební palbu hypersonické rakety

Znovu se celému světu jasně ukázala skvělá zásluha Korejské strany práce, která se jasně zapsala do dějin čučchejského obranného průmyslu

Úspěch v další testovací palbě hypersonické rakety

 

Pchjongjang 12. ledna čučche 111 (2022) (KCNA) – Generální tajemník Korejské strany práce a předseda pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky vážený soudruh Kim Čong Un 11. ledna sledoval zkušební palbu hypersonické rakety, vedenou Akademií národní obrany.

Doprovázel ho člen prezídia politbyra Ústředního výboru Korejské strany práce a tajemník pro organizační záležitosti ÚV strany soudruh Čo Jong Won, zástupci vedoucích příslušných oddělení ÚV strany a vedoucí pracovníci v oblasti obranné vědy.
 

 
Vážený soudruh Kim Čong Un byl před zkušební palbou informován prezidentem Akademie národní obrany o hypersonickém raketovém systému.

Zkušební střelba byla provedena za účelem konečného potvrzení obecných technických charakteristik vyvinutého hypersonického zbraňového systému.

Za úsvitu pod osobním dohledem soudruha generálního tajemníka zbraň čučche, zosobnění síly mocné Koreje, prolomila nebeské ticho a protrhla baldachýn svítání a vznesla se hřmotně k nebi, otřásla zemí a zanechala za sebou ohnivý sloup.

Bojová hlavice hypersonického klouzavého letu, oddělená od vypuštěné střely, po svém letu s dosahem 600 km provedla opakované klouzavé skokové manévry a prudkou otočku o 240 km z počátečního startovacího azimutu do cílového azimutu a zasáhla tak cíl ve vzdálenosti 1000 km na moři.
 

 
Závěrečná zkušební střelba sebevědomě potvrdila vynikající manévrovatelnost hypersonické klouzavé hlavice.

Vážený soudruh generální tajemník vysoce ocenil praktické úspěchy vědců, techniků, pracovníků v oblasti raketového výzkumu a příslušných stranických organizací, kteří udělali velké pokroky ve vývoji hypersonických zbraní v pěti hlavních úkolech pětiletého plánu budování obranyschopnosti státu stanovené 8. sjezdem KSP. Jménem Ústředního výboru strany jim vyjádřil mimořádné poděkování.

Vážený soudruh generální tajemník uvedl, že je nutné vyvinout zdvojnásobené úsilí k boji za neustálé posilování strategické vojenské síly země, jak kvalitativně, tak kvantitativně, a za další modernizaci naší armády. Povzbudil sektor obranného výzkumu k dalšímu dosahování nejlepších úspěchů v historické posvátné věci mimořádného posilování vojenského odstrašení země v souladu s politikou a strategickým směřováním naší strany pro rozvoj národní obrany.

V tento den vážený soudruh generální tajemník pozval jádro sektoru výzkumu a vývoje hypersonických zbraní do sídla Ústředního výboru strany a srdečně mu blahopřál k úspěšnému odpálení. Vyjádřil velkou naději a důvěru, že budou i nadále posilovat vojenské odstrašení země a vytvářet spolehlivou záruku suverenity a bezpečnosti našeho státu nepřetržitými výsledky ultramoderního obranného výzkumu a nechal se s nimi na paměť vyfotografovat.
 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp