Skip to content

Výstava fotografií na ruskom veľvyslanectve v KĽDR

Pchjongjang 4. augusta čučche 110 (2021) (Rodong sinmun) – Na ruskom veľvyslanectve v KĽDR sa 3. augusta uskutočnila výstava fotografií k 20. výročiu historickej návštevy veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila v Rusku a 10. výročiu jeho návštevy sibírskej oblasti a ruského Ďalekého východu.

K videniu boli fotografie zachytávajúce nehynúce činy, ktoré vykonali veľký vodca súdruh Kim Čong Il a vážený súdruh Kim Čong Un pre rozvoj priateľstva medzi KĽDR a Ruskom.

Na pozvanie bol prítomný námestník ministra zahraničných vecí KĽDR súdruh Im Čchon Il a príslušní funkcionári.

Z ruskej strany bol prítomný veľvyslanec Alexandr Macegora a pracovníci ruského veľvyslanectva.

Rečníci vystúpili s prejavmi, v ktorých uviedli, že historické návštevy súdruha Kim Čong Ila a súdruha Kim Čong Una v Rusku boli dôležitými udalosťami, ktoré významným spôsobom prispeli k ďalšiemu rozvoju priateľských vzťahov medzi KĽDR a Ruskom a k zaisteniu mieru a bezpečnosti v regióne.

Zdôraznili, že stretnutia a rozhovory medzi najvyššími predstaviteľmi oboch krajín boli historickou príležitosťou na poskytnutie novej hybnej sily rozvoja vzťahov KĽDR a Ruska a položenie pevného základu pre rozšírenie mnohostrannej spolupráce medzi týmito dvoma krajinami.

Konštatovali, že je dôležitou zárukou dosiahnutia prosperity národov týchto dvoch krajín, keď budú neustále rozvíjať priateľské a kooperatívne vzťahy na princípe rovnosti a vzájomných výhod a vyjadrili presvedčenie, že dohody dosiahnuté na samitoch KĽDR a Ruska boli úspešne realizované vďaka spoločnému úsiliu.

Účastníci ocenili vystavené fotografie.

Rodong sinmun – rodong.rep.kp