Skip to content

Prohlášení Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan proti provokacím „uprchlíků“

Spoločnosť česko-kórejského priateľstva PEKTUSAN rázne odsudzuje hanebný čin ľudského odpadu – takzvaných „uprchlíkov“, ktorí rozptýlili množstvo štvavých materiálov proti KĽDR a jej najvyššiemu vedeniu vo frontovej oblasti poblíž demilitarizovanej zóny.

Tento nechutný čin vyvolal veľký hnev nielen u kórejského ľudu, ale aj u tých ľudí vo svete, ktorí sa snažia hájiť dobré meno KĽDR a myšlienky národnej nezávislosti a socializmu.

Niektorí občania KĽDR, ktorí sa iba nechali nalákať agresívnou kapitalistickou propagandou a ligotavým pozlátkom kapitalizmu, neskôr zistili, čo je kapitalizmus zač, prehodnotili svoje konanie a vrátili sa naspäť do rodnej zeme, kde sa zo svojich činov kajali a KĽDR ich prijala s otvorenou náručou. Avšak nájdu sa aj takí, ktorí sa, v snahe získať dobrú pozíciu na juhu, neštítia šíriť o KĽDR totálne nezmysly a klamstvá.

Je známou vecou, že bábková juhokórejská vláda, ktorá je v skutočnosti predĺženou rukou Spojených štátov amerických na Kórejskom polostrove, platí utečencom z KĽDR vysoké odmeny v prípade, keď šíria o KĽDR nepravdivé informácie. Zároveň títo „uprchlíci“, aby mohli žiť na vysokej nohe, účinkujú v rôznych „zábavných show“, v ktorých dochádza k zosmiešňovaniu KĽDR a životného štýlu jej obyvateľov.

Viacerí uprchlíci, ktorí písali o KĽDR štvavé knihy, neskôr sami priznali, že si mnohé pasáže vymyslel, aby ich kniha dosiahla väčší úspech na trhu.

Tieto špinavosti, ktorých sa takzvaní „uprchlíci“ dopúšťajú, musia byť spravodlivo potrestané.

 

Spoločnosť česko-kórejského priateľstva PEKTUSAN

V Praze dne 12. 6. 2020