Skip to content

Pchjongjang ozdobený kvetinami uprostred jari

Ulice Pchjongjangu sú pred Dňom slnka, výročím narodenia veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena, ozdobené jarnými kvetmi v plnom rozkvete. Kvetinové záhony a kvetináče boli rozmiestnené vkusným spôsobom a na uliciach bolo novo osadených viac ako sto prenosných kvetináčov.

V strede cesty pozdĺž ulice Kwangbok, ktorá vedie k rodisku veľkého vodcu v Mangjongde, boli nedávno vytvorené kvetinové záhony. Veľké kvetinové záhony a prenosné stojany s kvetináčmi boli tiež osadené na otvorených priestoroch pred pchjongjanským cirkusom a na ďalších miestach. Okolo Víťazného oblúka, Samdžijonského divadla a ďalších miest boli vytvorené krásne veľké kvetinové záhony a v obvode Potchonggang bolo inštalované okrasné osvetlenie.

Výzdoba kvetinovými záhonmi v obvode Tongdewon je veľmi atraktívna pre jej jedinečnú harmóniu farieb a kombináciu rôznych kvetov. Na miestach oddychu v obvodoch Pchjongčchon a Sosong sú vidieť prenosné kvetináčové stojany v rôznych avantgardných tvaroch. Lemované kvetmi je tiež okolie ciest v obvode Rangnang.

Pyongyang Times – http://www.pyongyangtimes.com.kp