Skip to content

20. zjazd Svetovej federácie demokratickej mládeže podporil spravodlivú vec kórejského ľudu

Pchjongjang, 14. decembra čučche 108 (2019) (KCNA) – 20. zjazd Svetovej federácie demokratickej mládeže (WFDY), ktorý sa konal na Cypre, podporil spravodlivú vec kórejského ľudu.

6. decembra vydala WFDY vyhlásenie na podporu podporu boja kórejského ľudu a mládeže v ich úsilí o trvalý mier a zjednotenie Kórejského polostrova. Vo vyhlásení sa uvádza, že od prijatia spoločnej deklarácie KĽDR a SŠA z 12. júna 2018 uplynul už viac ako jeden rok, ale vzťahy medzi týmito dvoma krajinami ostávajú v bezvýchodiskovej situácii a situácia na Kórejskom polostrove je zablokovaná v začarovanom kruhu zvýšeného napätia.

Zabránenie vojne a dosiahnutie trvalého mieru na Kórejskom polostrove by prispelo k zabezpečeniu svetového mieru a bezpečnosti, preto vyhlásenie vyzvalo pokrokových ľudí a mládež sveta, aby sa aktívne pripojili k boju kórejského ľudu za ochranu suverenity a dôstojnosti krajiny, s cieľom ukončiť hrozbu vojny na Kórejskom polostrove.

Vyhlásenie zdôraznilo, že pevne verí vo víťazstvo kórejského ľudu a mládeže v spravodlivej a svätej vojne proti imperializmu.

Medzitým bolo na ázijsko-tichomorskej konferencii WFDY, ktorá sa konala 5. decembra, prijaté spoločné protiimperialistické vyhlásenie. Odsúdilo všetky prejavy, ktoré ničia mier a stabilitu na Kórejskom polostrove, zhoršujú regionálnu situáciu a bránia svetovému mieru a prosperite.

Vo vyhlásení sa zdôraznila plná podpora a solidarita kórejskému ľudu a mládeži v ich úsilí o vytvorenie mechanizmu trvalého mieru na Kórejskom polostrove a dosiahnutie zjednotenia krajiny spoločným úsilím národa bez vonkajšieho zasahovania.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp

Foto: WFDY