Skip to content

Výzva k posílení ideologické a kulturní revoluce

Pchjongjang, 4. listopadu čučche 108 (2019) (KCNA) – Upřednostňovat a soustavně rozvíjet ideologickou a kulturní práci je důležitou zásadou, kterou Korejská strana práce neustále dodržuje, uvádí stať Rodong sinmun (Novin práce) 4. listopadu.

Článek uvádí následující:

Rozvoj socialistické společnosti je úzce propojen s ideologickou, kulturní a politickou úrovní lidových mas, pánů tohoto rozvoje, a je nutné, aby všichni členové společnosti neustále zvyšovali svou ideologickou a kulturní úroveň, aby bylo dosaženo úplného vítězství socialismu.

 

Ideologická a kulturní revoluce má začátek, ale nemá konec.

Další rozvoj ideologické a kulturní práce představuje základní záruku pro pevnou obranu našeho socialismu.

Pokud je ideologická pozice zničena, ani ohromná vojenská síla a ekonomický potenciál nedokáží bránit výdobytky revoluce – to je vážné ponaučení z dějin socialistického hnutí.

 

 

Imperialističtí reakcionáři neustále šíří v naší zemi nezdravé a cizí ideologické viry a podporují nesocialistické praktiky, aby podkopali náš socialismus, a zneužívají k tomu nejnovější vědecké a technické úspěchy. Kroky imperialistů k ideologické a kulturní otravě naší republiky se každým dnem zhoršují.

Všechny stranické organizace a funkcionáři musí vždy mít na srdci důležitost ideologické a kulturní práce a intenzivně a metodicky ji tuto práci provádět, aby upevnili ideologické a kulturní postavení socialismu.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Ilustrační snímky: KCNA a Korejská ústřední televize