Skip to content

50 let uměleckého souboru Mansude

Pchjongjang, 27. září čučche 108 (2019) (KCNA) – 27. září se ve Velkém divadle východního Pchjongjangu konalo slavnostní shromáždění u příležitosti 50. výročí založení uměleckého souboru Mansude.

Velký vůdce soudruh Kim Čong Il uspořádal umělecký soubor 27. září čučche 58 (1969), aby ohlásil rozkvět rozvoje čučchejské hudby.

Padesátileté dějiny umělecké skupiny jsou hrdou cestou, během které se rozvinula v příkladný umělecký kolektiv pod moudrým vedením neskonalých velikánů.

 

Velký generál, který navštěvoval tvůrčí scénu pozdě v noci i za úsvitu, vytvořil nové dějiny v komponování písní velebících vůdce. Energicky vedl umělecký soubor Mansude v obraně, dědictví a rozvoji tradic literatury a umění protijaponské revoluce a projevil velkou lásku a důvěru v umělce.

Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un uvedl, že umělecký soubor Mansude je slavnou uměleckou skupinou, kterou velký vůdce osobně organizoval a posílil jako příklad čučchejského umění, což vedlo soubor k pozvednutí ducha Mansude jako praporu.

Pod vedením strany získala skupina Mansude Kim Ir Senův řád a zrodila mnoho držitelů stranických a státních ocenění a čestných titulů, laureátů umělecké ceny „16. února“ a výherců mezinárodních soutěží.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp