Skip to content

Přísežná shromáždění ve městech a provincicích

 

Pchjongjang, 21. dubna čučche 108 (2019) (KCNA) – 19. dubna se konala přísežná shromáždění ve městě Pchjongjangu, provinciích Severní Pchjongan, Jižní a Severní Hwanghe a provincii Čagang a městě Nampcho a 21. dubna v provinciích Jižní Pchjongan, Severní a Jižní Hamgjong a Rjanggang a městě Rason v odezvě na výzvu pracujících provincie Kangwon k dosažení prudkého vzestupu ve všech sektorech socialistické výstavby pod vztyčeným praporem soběstačnosti, cenným mečem k prosperitě.

 

Na shromážděních byla přečtena výzva, následovaná projevy. Řečníci vyjádřili plnou podporu výzvě pracujících provincie Kangwon, kteří se ujali vedení v provádění pokynů velkých vůdců a dodržování politiky strany, a dodali, že na výzvu zaníceně reagují. Uvedli, že všichni funkcionáři a pracující povstali jako jeden muž ve všelidové kampani na život a na smrt v souladu s historickým politickým projevem váženého nejvyššího vůdce soudruha Kim Čong Una na 1. zasedání 14. Nejvyššího lidového shromáždění a duchem 4. plenárního zasedání 7. Ústředního výboru Korejské strany práce.

Poté následovaly masové demonstrace. Demonstranti pochodovali po náměstích a ulicích, skandujíce revoluční a bojová hesla.

 


 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp