Skip to content

Zpráva Ústřední volební komise: 99,99 % voličů hlasovalo pro 100 % kandidátů na poslance Nejvyššího lidového shromáždění

Pchjongjang, 12. března čučche 108 (2019) (KCNA) – Ústřední volební komise zveřejnila 12. března zprávu o výsledcích voleb poslanců 14. Nejvyššího lidového shromáždění Korejské lidově demokratické republiky, které se konaly 10. března čučche 108 (2019).

Podle zprávy se volby konaly v souladu se zákonem o volbách poslanců lidových shromáždění všech úrovní. Všichni voliči se zúčastnili voleb, aby skálopevně upevnili moc našeho lidu. Voliči v zahraničí nebo pracující na moři se voleb neúčastnili.

Podle souhrnných údajů o výsledcích voleb se hlasování zúčastnilo 99,99 % všech voličů registrovaných na seznamech v celé zemi a 100 % z nich hlasovalo pro kandidáty na poslance do Nejvyššího lidového shromáždění, registrované v příslušných volebních obvodech.

Ústřední volební komise zveřejnila seznam 687 poslanců zvolených do Nejvyššího lidového shromáždění po přezkoumání zpráv o výsledcích voleb předložených volebními komisemi všech volebních obvodů celé země.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

 

Budova Nejvyššího lidového shromáždění na vrchu Mansude v Pchjongjangu (foto Společnost česko-korejského přátelství Pektusan)