Skip to content

Zasadal Ústredný výbor Demokratickej fronty pre znovuzjednotenie Kórey

Pchjongjang, 25. februára čučche 108 (2019) (KCNA) – V pondelok sa uskutočnilo zasadanie Ústredného výboru Demokratickej fronty pre znovujednotenie Kórey (ďalej DFZK).

Zúčastnil sa ho podpredseda Ústredného výboru Kórejskej strany práce súdruh Čche Hwi, predseda Ústredného výboru Kórejskej sociálno-demokratickej strany súdruh Kim Jong De, podpredseda Ústredného výboru Čchondoistickej strany Čchongu súdruh Ri Mjong Čchol, členovia Ústredného výboru DFZK a príslušní funkcionári.

Súdruh Pak Mjong Čchol, člen predsedníctva a riaditeľ sekretariátu Ústredného výboru DFZK, predniesol úvodný prejav.

Povedal, že voľby poslancov do 14. Najvyššieho ľudového zhromaždenia poslúžia ako dôležitá politická príležitosť na úspešné uskutočnenie vlasteneckých túžob veľkého vodcu súdruha Kim Ir Sena a veľkého vodcu súdruha Kim Čong Ila, zakladateľa a budovateľov KĽDR, na vybudovanie silného národa.

Voľby silne preukážu nepremožiteľnosť KĽDR, ktorá smeruje k žiarivej budúcnosti, pričom otvára veľký rozkvet prosperity tým, že pevne dodržiava svoj štátny princíp a je založená na jednomyseľnej jednote a sebestačnosti, poznamenal.

Vyzval účastníkov zasadnutia, aby mali vždy na pamäti politický význam a dôležitosť volieb a aby konkrétne prispeli k povzbudeniu všetkých ľudí k jednotnému hlasovaniu za kandidátov počas volieb a tým dodali slávu socializmu kórejského štýlu, ktorý je zameraný na ľudové masy a v ktorom sú všetci ľudia pevne zjednotení okolo najvyššieho vodcu súdruha Kim Čong Una. Potom vyhlásil zasadnutie za zahájené.

Na zasadnutí sa diskutovalo o otázke prijatia výzvy Ústredného výboru DFZK všetkým Kórejčanom pred voľbami poslancov do 14. Najvyššieho ľudového zhromaždenia. Výzva bol Ústredným výborom schválená.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp