Skip to content

Nikdo nemůže soupeřit s korejským lidem

Pchjongjang, 11. července čučche 107 (2018) (KCNA) – Mindžu Čoson (Demokratická Korea) ve středu 11. července uvádí v komentáři, že reakcionáři se v dějinách zoufale snažili zničit obraz socialismu všemi druhy urážek, pomluv a sofismů, ale nikdy nedokázali zabránit lidstvu v úsilí o socialismus.

Komentář poznamenává, že socialismus fascinuje lidstvo svou velkou přitažlivou silou a každým dnem zapouští v jeho myslích hluboké kořeny, a pokračuje:

Když se socialismus v některých zemích zhroutil, imperialisté a jejich následovníci vyzkoušeli veškeré prostředky, aby porazili KLDR, poslední pevnost socialismu, a hlasitě mluvili o úplném „konci“ socialismu. KLDR však zahájila velký rozkvět budování mocné socialistické země, nikoli pouze zachování svého statu quo.

Její tajemství spočívá ve skutečnosti, že velká Korejská strana práce vytvořila nejpokrokovější a nejlidovější socialismus v souladu s nezávislým charakterem lidské bytosti na této zemi.

Úspěšným ztělesněním nesmrtelné myšlenky čučche, která na základě vědeckého vysvětlení vlastností lidských bytostí poprvé v dějinách objasnila, že jedinečným pánem a přetvořitelem světa jsou lidové masy, byl socialismus korejského stylu soustředěný na lidové masy vybudován v této zemi, kde lid je pánem všeho a vše mu slouží.

Socialismus, který je v myslích lidu ochraňován jako to nejcennější, vždy vítězí, stejně jako velký strom, který je hluboce zakořeněn v zemi, zůstává neotřesen navzdory jakékoli bouři. To je věda a pravda.

Žádná síla nemůže soupeřit s nevyčerpatelnou silou KLDR, v níž vůdce věří v lid a lid se žene vpřed jako vítr po cestě spravedlnosti, pravdy a vítězství, těsně semknutý kolem vůdce.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp